Türk Polis Teşkilatı’nda 174’üncü Kuruluş Coşkusu

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Her yıl 10 Nisan gününü içine alan hafta boyunca idrak edilen “Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümü” münasebetiyle ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de çeşitli etkinliklerdüzenlendi.

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan kutlama programı kapsamında; İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay ve beraberindeki heyet, İlçemiz Kaymakamı İskender Yönden’i makamında ziyaret ederek, günün anısına çiçek takdim etti.

08 Nisan 2019 Pazartesi günü saat: 14.00’da Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyaret esnasında günün anlam ve önemine yönelik konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay; “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ile asayiş ve huzurun temini açısından mesai mefhumu gözetmeksizin en iyi hizmeti sunmak amacıyla azim ve gayretle görev ifa ediyoruz. Bu ulvi görev ve sorumluluğu taşımanın kıvanç ve mutluluğunu yaşarken, Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümünü de gurur ve coşkuyla idrak ediyoruz” dedi.

Kaymakam İskender Yönden, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay’ın şahsında İlçemizde görev yapan tüm emniyet teşkilatı mensuplarını bu özel ve anlamlı günlerinden dolayı tebrik ederek, görevlerinde kolaylıklar ve başarılar temenni etti.

Günün anlam ve önemine yönelik duygu ve düşünceleri paylaşan Kaymakam Yönden; “Kuruluşundan bugüne kadar, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşımızın can ve mal güvenliği ile namusunu korumayı, yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü yasalardan, desteğini halktan alan geçmişi şan ve şerefle dolu Türk Polis Teşkilatının 174’üncü yıldönümünü hep birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Görevini her zaman fedakârca yapan Türk Polis Teşkilatı, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin her alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır.

Suç ve suçlularla daha etkin mücadelenin gerçekleştirilebilmesi için zaman mefhumu gözetmeksizin, zor koşullarda görev yapan Türk Polis Teşkilatı’nda halkla ilişkilere önem veren hizmet politikaları benimsenmiş, vatandaş destekli ve halkın polise karşı güven duygusunu geliştiren uygulamalar hız kazanmıştır.

Bu anlayış doğrultusunda, tüm emniyet mensuplarının üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin bekası için en başarılı ve en verimli bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancım tamdır” diye konuştu.

Bu duygu ve düşüncelerle; Temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayış içerisinde çalışmalarını özveriyle yürüten Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174’üncü yıldönümünü en kalbi duygularla kutladığını bir kez daha ifade eden Kaymakam Yönden, “Ülkemizde huzur ve güven ortamının tesisi adına görevi başında şehit düşen emniyet personellerimizi rahmet ve tazimle, gazilerimizi, malullerimizi ve emeklilerimizi minnet ve şükranla anıyor, emniyet teşkilatında görev yapan tüm personelimize ve ailelerine sağlık, mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.