İTSO ile İSADER işbirliğiyle Meslek edindirme kursu

Published on:  /   Yorum yapılmamış

     İTSO ile İskenderun Sigorta Acenteleri Derneği (İSADER) işbirliğiyle düzenlen ‘Sigortacılık Meslek edindirme’ kursları yoğun katılımla başladı.

‘İhtiyacınız olduğunda alamayacağınız Tek şey Sigortadır’ bilinci ile hareket eden İSADER, İTSO ile birlikte yine önemli bir projeyi gerçekleştiriyor.

Bu yılki eğitimlerde sloganı ‘EMPATİ’ olarak belirleyen İSADER, Sigortacılık mesleğinde karşılıklı  görüş alış verişi ve diyaloğun önemi vurgulanıyor.

Sigortacılık Meslek edindirme  kurslarının ilk gününde açılış konuşmasını yapan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz;  “İskenderun Sigorta Acenteleri Derneği ile odamız ortaklığıyla düzenlenen Sigortacılık Mesleki Eğitiminin ilk gününde yoğun bir katılım olması çok önemli. Değerli Katılımcılar, hepinizin bildiği üzere, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak, üyelerimizin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak ve mesleki gelişimlerine katkılar sağlamak maksadıyla, sürekli olarak odamızda eğitimler düzenlemekte, paneller ve bilgilendirme toplantıları organize etmekteyiz. Geçtiğimiz yıllarda, İskenderun Sigorta Acenteleri Derneği işbirliğiyle düzenlemiş olduğumuz Sigortacılık Mesleki eğitimlerinin ardından, eğitimlere katılarak sertifikalarını alan kursiyerlerimiz, sigorta acentelerimiz tarafından istihdam edilmiştir. Böylelikle hem sektördeki kalifiye personel ihtiyacının giderilmesi sağlanmış, hem de gençlerimizin bu önemli sektörde istihdam edilmelerinin önü açılmıştır. Oldukça nitelikli ve kaliteli olduğuna inandığımız Sigortacılık mesleki eğitimlerimizin düzenlenmesinde emeği geçen, İskenderun Sigorta Acenteleri Derneği’ne, odamızın 18. meslek komitesi ve meclis üyelerine, kıymetli zamanlarını ayıran eğitmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Eğitimlerimizin devamını diliyor, kursiyerlerimize başarılar diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

İSADER Başkanı Şükrü Gündağ ise, “İSADER olarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda kurslarımız başladı. Burada amacımız, istihdama katkı sağlamak ve mesleğe yeni kalifiye elemanlar kazandırmaktır. 15 gün sürecek olan kurslarımız sonunda katılımcılarımıza sertifikaları verilecektir. İTSO’ya geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. 15 gün boyunca Derneğimiz üyesi Acente arkadaşlarımız sektörle ilgili kurslar vereceklerdir. Sigortacılık gibi nitelikli bir o kadar de meşakkatli olan mesleğimiz  ile ilgili eğitimlere başlamış bulunuyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

‘Sigortacılık Meslek edindirme’ kurslarının ilk gününde ilk eğitimi İSADER Genel sekreteri Armağan Dedeağa yaptı.  Bu yıl ki eğitimlerde sloganı ‘EMPATİ’ olarak belirlediklerinin altını çizen İSADER Genel sekreteri Armağan Dedeağa,; “Sigortacılık mesleğinde satışı bilmek, Poliçe düzenlemek, hasar tespiti yapmak yani tekniği bilmek hepsi sistemde birer maddedir. Ama bunların hepsini başarabilmeniz için bu yılki sloganı söylüyorum. ‘Empatiniz’ olacak arkadaşlar. Empatiniz yoksa hiçsiniz. İstediğiniz kadar teknik bilin, istediğiniz kadar satış bilin, istediğiniz kadar hasar bilin Empatiniz yoksa sonuç  alamıyorsunuz. Sigortacılık mesleği çok zevklidir, yorucudur, bir o kadar da meşakkatli bir meslektir. Bu mesleğin inceliklerini ve ayrıntılarını 15 gün boyunca ayrı ayrı konularla, konusunda uzman meslektaşlarımız sizlere anlatacaktır. Kurslarımızın başarılı olmasını temenni ediyorum ve bu kurs sonunda aramıza yeni Sigortacı meslektaşlarımızın katılacağını umut ediyorum” dedi.

Kursun il gününde Acente yetkilisi Şükrü Gündağ’da Sigortacılık mesleğinin tarihini ve günümüze kadar nasıl geldiği konusunda  kursiyerlere bilgiler verdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.