MİLLETVEKİLİ GÜZELMANSUR: 13 YILDIR SURİYELİLERE BAKAN İKTİDAR DEPREMZEDELERE 1.5 YIL BAKAMADI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

 CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Kayseri’de ve Suriye’nin kuzeyinde yaşanan olayların iktidarın yanlış Suriye ve göç politikasının sonucu olduğunu söyledi.

TBMM’de konuşan ve vatandaşları itidalli olmaya çağıran Güzelmansur şunları söyledi:

Gazi Meclisin çatısı altında altı yıldır Hatay’ın vekili olarak yanlış Suriye politikasının Hatay’a ve ülkemize zararlarını anlatıyorum. Dün bu yanlış politikanın çok tehlikeli sonuçlarını yaşadık, vatandaşlarımızı itidalli olmaya davet ediyorum. Biz Hatay olarak on üç yıldır bu yanlış politikayla ticaretimizin, demografimizin, ekonomimizin aldığı yaraya rağmen her şeyi sineye çekerek yaşadık. On üç yıldır Suriyelilere bakan iktidarın bir buçuk yıldır depremzede Hataylılara bakmamasını da sineye çektik çünkü Hatay Türk yurdudur, Hataylılar vatanına, milletine, bayrağına aşıktır ve Hataylılar bayrağına ve milletine saygısızlığı sineye çekmez. Bin selam olsun on üç yıldır savaşın gölgesinde Hatay’a sahip çıkan depremzede Hataylılara, yazıklar olsun onu kaderine terk eden, yalnız ve mazlum bırakanlara.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.