Özkan: “Demokrasiyi yaşatmak önce yerelde başlar” dedi. CHP’nin adaylarına destek istedi…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Bilal Özkan, “Demokrasiyi yaşatmak önce yerelde başlar ve geneli güçlendirir” dedi

Özkan:
“Demokrasiyi yaşatmak önce yerelde başlar” dedi. CHP’nin adaylarına destek istedi…

 


Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Bilal Özkan, yönetim kurulu ve üyeleri ile birlikte Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu, Milletvekilleri Nermin Yıldırım Kara, Mehmet Güzelmansur, CHP İl ve İlçe Başkanları, Meclis üye adayları ve yöneticilerini İskenderun Cemevi’nde konuk etti. Cemevinde konuşma yapan Başkan Savaş, Duduoğlu, CHP İl Başkanı Hakan Tiryaki, birlik ve beraberlikten yana mesajlar verdi.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Bilal Özkan, konuşmasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Cemevine verdiği desteklerden övgüyle bahsetti.

Vakf Başkanı Bilal Özkan, “Cumhuriyet Halk Partisinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş’a, Duduoğlu’na ve Hatay’ın tüm ilçelerinde CHP’nin Başkan adayı, meclis üye adaylarını destekleyin elini güçlendirin. Demokrasiyi yaşatmak önce yerelde başlar. Yerelde demokrasiyi güçlendirmek genelde de güçlendirmek demektir. Ortadoğu’da insanların demokrasiye inanmaması, halkın yoksullaştırılması nasıl dayatılıyorsa bu durumu Türkiye’de de yaygınlaştırmak ve insanları birbirine benzetmek istiyorlar. Bu nedenle 31 Mart’ta yapılacak seçim çok önemlidir. CHP’nin adaylarına ve Belediye Meclis Adaylarına destek verelim” çağrısında bulundu.

“AKP’nin Çok endişe verici ve tehlikeli açıklamaları” olduğunu anımsatan Vakfı Başkanı Bilal Özkan, hükümetin 1 Nisan’dan sonra “Anayasa’nın dört maddesinde değişiklik yapacağına” dair söylemleri olduğuna işaret ederek Ülkesine bağlı her vatandaşın sorunudur bu değişiklik. Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmalıyız. Aday belirleme yöntemlerini benimsemeyebiliriz. Ama bu Vatandaşlık Kanunu değişirse; bu Kürt, bu Türk vatandaşı, O Alevi, Bu Çerkez denilirse biz Türkiye’yi bir daha toparlayamayız. İşte bu nedenle çok hassas bir dönemden geçiyoruz. Cumhuriyetin değerlerine ve CHP’ye sahip çıkmalıyız” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.