İskenderun Belediye Başkan Adayı Duduoğlu proje tanıtım toplantısında konuştu: Hatay’ın hükümete bir şeyleri hatırlatma zamanı gelmiştir.

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Başkan Adayı Duduoğlu, proje tanıtım toplantısında konuştu:

Hatay’ın hükümete bir şeyleri hatırlatma zamanı gelmiştir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Başkan Adayı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın partisinin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkan aday ve projelerini tanıttığı “Proje Tanıtım Toplantısı”na katıldı.

Hatay’ın CHP İlçe teşkilat yöneticileri, İlçe başkan adayları, meclis üyesi adayları, partililer halkın katılımıyla gerçekleşti.

Bu gün (13 Mart 2024 Çarşamba) HBB Antakya Yerleşkesi EXPO Alanı Amfi Tiyatroda saat 14:00’te düzenlenen Proje Tanıtım Toplantısında CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu, konuşmasına protokolü selamlayarak başladı. Coşkulu bir ortamda gerçekleşen tanıtımda “seçimi kazanacağız” mesajları verildi.

İskenderun’un ile ilgili projelerin tanıtımında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu, ülkemizin çok önemli bir seçim döneminden geçtiğini anımsatarak; “Son yılların en önemli seçimini yaşayacağız. 31 Mart seçimleri öyle önemli bir seçim ki bu bir yerel seçim değildir. Aynı zamanda bu bir genel seçimdir. Birilerine güle güle diyeceğimiz seçimdir. Birilerine güle güle deme zamanı geldi.” Dedi.

Dünyanın çok kötü günlerden geçtiğine işaret eden Duduoğlu,  savaşlar, pandemi, yangın ve sel gibi afetlere en son yaşadığımız depremi de ekleyerek “Yüzyılın afeti dediğimiz depremi yaşadık. Giden canlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Hepimiz yıkık dökük vaziyetteyiz, psikolojimiz çok kötü insanlarımızın yardıma ihtiyacı olduğu zamanda buraya gelmeyen bir hükümet var, devlet değil buraya gelmeyen hükümettir. Hükümet depremden sonra Hatay’ı unuttu Hatay’ın hükümete bir şeyleri hatırlatma zamanı gelmiştir. Bu sözleri sarf eden hükümete Sayın Cumhurbaşkanımıza bir söz söyleme zamanıdır. Bu seçim işte o sözü söyleyeceğimiz zamandır” diye konuştu.

CHP Hatay Milletvekilleri, İl Başkanı Hakan Tiryaki, İlçe Başkanı Hüseyin Derin ve Hatay’ın diğer ilçeleri, teşkilatların kadın ve gençlik kolları, partililer, CHP Hatay İlçe Belediye Başkan Adayları, partinin eski Bakanlarından Nihat Matkap, katıldı.

Hatay’ın ilçe Belediye Başkanları tek tek konuştu

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla devam eden toplantıda CHP Hatay ilçe belediye başkan adayları; ilçelerin alfabetik sırasıyla Antakya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksoy, Altınözü Belediye Başkan Adayı Erol Mengüç, Arsuz Belediye Başkan Adayı Sami Üstün, Belen Belediye Başkan Adayı Ömer Sağlam, Defne Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Özgün, Dörtyol Belediye Başkan Adayı Bahadır Amaç, Erzin Belediye Başkan Adayı Ökkeş Elmasoglu, Hassa Belediye Başkan Adayı Hüseyin Bağcı, İskenderun Belediye Başkan Adayı Mehmet Duduoğlu, Kırıkhan Belediye Başkan Adayı Zeynep Sağıroğlu, Kumlu Belediye Başkan Adayı Ali Çimer, Payas Belediye Başkan Adayı Mehmet Yılmaz, Reyhanlı Belediye Başkan Adayı Fevzi Suvaroğlu, Samandağ Belediye Başkan Adayı Süleyman Bedir Abacı projelerini tanıttı.

İlçe tanıtımlarının ardından Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı CHP Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, 6 Şubat öncesine ait beleye çalışmalarını, ardından deprem sonrası Hatay için HBB’nin yaptığı çalışmaları 31 Mart seçiminden sonra hayata geçirilecek projeleri anlattı. Programın sonunda tüm ilçe Belediye Başkan Adayları, ilçe teşkilat yöneticileri ile sahnede günün anısına katılımcıları selamladılar ve objektiflere poz verdiler.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.