“En Büyük Engel Görmezden Gelmektir”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

7-13 Ocak Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler haftası dolayısıyla
Kızılay Hatay İl Merkez Başkanlığımız tarafından
13 Ocak Cuma 15 Temmuz Milli İrade Parkında

Kurulan etkinlik alanında vatandaşların gözlerini bağlayarak engel parkurundan geçerken hissettikleri ve yaşadıkları tecrübe ile Farkındalık yaratmak, görme engellilerin günlük hayatta yaşadığı zorlukları bir nebze de olsa paylaşabilmek ve anlayabilmek adına etkinlik düzenlendi.

Kızılay Antakya Şube , Kızılay Hatay Toplum Merkezi, Kızılay Çocuk Koruma Merkezi , Kızılay Kadın Hatay, Genç Kızılay Hatay , Engelsiz Kızılay Hatay üye ve Gönüllüleri ve vatandaşların katıldığı etkinlik ilgi ile karşılandı.


Gözlerini bağlanan vatandaşlar “yürümek bile bu kadar zor ise hayatının tüm gerekli alanlarında görme engelli kardeşlerimizin yaşamış olduğu zorluklarını görememenin verdiği duyguları yaşadıklarını, her uzvun ayrı önemi olduğunu hissettik. Bundan sonrası için de Engelli bireylere çok daha hassas davranacaklarını ifade ettiler.
“Engel Beden ya da Fizikte değil Yürektedir”

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.