LÜTFÜ SAVAŞ: ALTI KİŞİNİN KARAR VERMESİ BİR KİŞİNİN KARAR VERMESİNDEN DAHA DOĞRU

Published on:  /   Yorum yapılmamış

LÜTFÜ SAVAŞ’TAN CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NA TAM DESTEK

HBB BAŞKANI SAVAŞ: TÜRKİYE’NİN DÜMENİ KİLİTLENDİ

LÜTFÜ SAVAŞ: BEN CUMHURBAŞKANI ADAYINI MERAK ETMİYORUM

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında yaklaşan seçimleri, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu ve Hatay gündemini değerlendirdi.

“GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYIM”

Bir soru üzerine Kılıçdaroğlu’nun yönelttiği “Yanımda mısınız?” sözlerini değerlendiren Başkan Savaş, “Beni Cumhuriyet Halk Partisi’ne davet eden kişi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kılıçdaroğlu çok olgun bir devlet adamı. Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi’ni halkla bütünleştirmek için önemli adımlar attı. Eğer Kemal Kılıçdaroğlu adayım diyorsa ve 6’lı masa da bu konuda karar verirse bize sadece bu uğurda çalışmak düşer. Sayın Kılıçdaroğlu aday olursa tabi ki yanındayız. 6’lı masadaki partiler, kendi ideolojilerini bir kenara bırakıp Türkiye’nin içerisinde bulunduğu durumdan kurtarmak için bir araya geldi” şeklinde konuştu.

“ALTI KİŞİNİN KARAR VERMESİ BİR KİŞİNİN KARAR VERMESİNDEN DAHA DOĞRU”

Program sunucusunun Başkan Savaş’a Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçiş süreci ile ilgili görüşlerini sorması üzerine Savaş şöyle dedi:

“Türkiye’de sorun her şeyin bir kişiye dayandırılması. Bu sistemin revize edilmesi ve ardından Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçilmesi gerekiyor. Bu sürecin de sindire sindire ve sağlıklı bir şekilde yönetilmesi gerekiyor. Bu 6’lı masanın nasıl yol kat edeceğine ve nasıl karar alacağına bağlı. Altı kişinin karar vermesi bir kişinin karar vermesinden daha doğru. İslam’da istişare istihareden daha önemlidir.”

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SIKINTILARI EKONOMİ, ENFLASYON, İŞSİZLİK VE SIĞINMACI SORUNUDUR”

Altılı masanın adayının kim olacağı tartışmalarına ilişkin açıklamada bulunan Savaş, “Türk toplumu daha çok kim diye soruyor. Burada önemli olan kişi değil mutfak. Ülke problemlerinin çözümü için üretilen projelerin altyapısı güçlü olmalı. Türkiye’nin en büyük sıkıntıları ekonomi, enflasyon, işsizlik ve sığınmacı sorunudur. Ben adayın kim olacağını merak etmiyorum. Türkiye’nin nereye gittiğini merak ediyorum. Problemlerin nasıl çözüleceğini merak ediyorum. Türk insanı olarak bunları merak etmemiz lazım” dedi.

Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tüzel kişinin kullanımı içindir.Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız kesinlikle yasaktır ve bu elektronik postayı derhal silmeniz gerekmektedir.HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir.Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir.Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDIYESI görüşlerini yansıtmayabilir.Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşı taranmıştır. Ancak yollayıcı, bu e-posta mesajının virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile virüs içermediğini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmez.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.