Yunus Değirmenci yeniden başkan!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Öz Çelik İş Sendikası 15. olağan genel kurulu Ankara Green Park otelde gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan Yunus Demirmenci delegelerin oyları ile bir kez daha genel başkan seçildi.

İlk turda 3/2 oy oranına ulaşılmayınca ikinci tur seçimlerine geçildi. Burada da ilk turda olduğu gibi Yunus Demirmenci rakibi karşısında üstünlük sağladı ve yeniden genel başkan seçildi.
Oy sayımından sonra üst kurul delegelerine hitaben konuşan Değirmenci, ” Rakibimiz biz kazanacağız diyordu ama biz onu demiyoruz. Biz Hak-is kazandı diyoruz, Öz Çelik İş kazandı diyoruz, emekçi kazandı diyoruz. Yarından itibaren tüm üyelerimizi kucaklamak için yollara düşeceğiz. Hepsi bizim kardeşimiz. Oy verenler ile vermeyenler arasında hiçbir fark yok bizim için. Büyük bir sorumluluğu omuzlarimiza yüklediniz. Bu sorumluluğu birlikte taşıyacağız. Ben her bir uyeme delegeme teşekkür ediyorum.” Dedi.
Seçimden sonra genel başkan Yunus Demirmenci’yi büyük bir coşku ile selamlayan emekçiler ise iki günlük yorucu maraton sonrası kazananın Öz Çelik İş Sendikası olduğunu ifade ederek, genel başkan Yunus Demirmenci ve ekibinin yanında omuz omuza mücadele edeceklerini dile getirdiler.

 

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.