‘Her Beden Dili Bir İmzadır”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İTSO’nun Ev Sahipliğinde Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan ‘Beden Dilinin Önemi’ Konulu Konferans Verdi…

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Kentimizin saygın iş insanı ve kitapları ile ses getiren Seval Kirmit Yazar’ın girişimleri ile Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan  ‘Beden Dilinin Önemi’ konulu konferans verdi.

Konferansı Kaymakam İskender Yönden katılımcılarla birlikte ilgi ile dinledi ve Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da konuk bilim insanı ile sunumdan sonra yakından ilgilendi.

 

İTSO başkanı Yılmaz  teşekkür konuşması yaptı

Konferansın Açılış konuşmasını ev sahibi olarak İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Levent H. Yılmaz yaparak; “Değerli Hocamız Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan’ın  vereceği bilgilerden hepimiz yararlanma imkanına sahip olacağız, Beden dilinin insan hayatında ne kadar önemli olduğunu ifade etmek isterim.” dedi.

Seval Kirmit Yazar, Kaplan’ı tanıttı

Kentimizin saygın iş insanı ve kitapları ile ses getiren Seval Kirmit Yazar,  üstün donanımlı bilim insanı Kaplan’ı çok sayıda kitle ile buluşturdu,  Seval Kirmit Yazar yaptığı konuşmasında; “Murat Kaplan hocamız bizi kırmayıp Antalya Akdeniz Üniversitesi’nden bizleri aydınlatmak üzere geldi. Kendisine teşekkür ediyorum. Zaten onun deneyimlerinden bugüne kadar sürekli yararlanma imkanı buldum. Keyifle dinlemenizi tavsiye ediyorum. Bu konferansın düzenlenmesinde bizlere desteklerini esirgemeyen İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimine de ayrıca Teşekkür ediyorum” dedi.

beden dili, saatte 434 km.lik hız ile algıların vücuda yayılmasıdır”

Adli Psikoloji ve İnsan Tanıma Yöntemleri Uzmanı kimliği ile de çok sayıda yayın kuruluşu aracılığı ile geniş kitleleri aydınlatan Murat Kaplan, hazırladığı görsel ve video eşliğindeki sunumu ile beden dilinin hayatımıza etkilerini ve yansımalarını anlatırken; “Her beden dili bir imzadır. Kişileri anlatan bir reflekstir. Coğrafi yaşam koşullarına göre bu değişkenlik gösterebilir, ancak kişinin özgüveni veya tedirgin duruşunu beden dilinden anlamak mümkündür. Bu refleksin kaptan köşkü beyindir. Orada başlayan algılar saatte 434 km. hız ile bedenimize yansır.” diyerek beden dili eğitiminin önemine vurgu yaptı.

Sunumdaki performansı, dinleme kabiliyetini göstermesi ve mütevazi kişiliği ile sempati toplayan Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan, İskenderun halkına kendisine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Kaplan hoca ayrıca katılımcı konukların ve basın mensuplarının sorularını içtenlikle yayınladı

Konferans sonunda, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan’a günün anısına plaket takdim etti.

Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Murat Kaplan’ın konferansına İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO Eğitim ve Kalkınma Vakıf Başkanı Doğan Erten,  MHP İskenderun İlçe Başkanı Turan Çirkin, İTSO Meclis Başkan Vekili Tuncay Paşaoğlu, TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen, Meclis üyeleri Tahsin Öztekin, Fuat Keser, Yüksel Cirdi, Yasin Keleş, Levent Çam Necati Sert, Yılmaz Çağan, Meslek Komite Üyesi Yılmaz Arslan, iş insanları İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar  ve basın mensupları da yer aldı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.