Güngör: EYT kazanılmış bir haktır. Emekçilerin sorunlarına bir an önce çözüm bulunsun!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hak iş il başkanı ve Özçelik İş sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

“EYT kazanılmış bir haktır.” diyen Mehmet Güngör, bu konunun artık ülke gündeminden çıkartılması gerektiğini ifade ederek yapılacak olan çalışmalardan umutlu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesinden mutlu olacaklarını söyledi.

Güngör; Son zamanlarda gündemde bazı meslek guruplarının ağır sanayi kapsamına alınacağını ve yıpranma hakkı elde edeceklerine dair duyumlar aldıklarını belirterek; “Bu iş kollarının başında 1700 derece ateşin karşısında çalışan Metal sektörünün olması gerektiğini bu konuda gerekli çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Güngör:
Mesleki ve çıraklık eğitiminin sigorta başlangıç tarihlerinin emeklilikte baz alınmasını istediklerini bu durumda EYT de zaten yıl sorununun asgari seviyede kalacağını ,buda sorunun çözümüne katkısı olacağını ifade etti.
Güngör ;Artan enflasyon ve hayat pahalılığına dikkat çekerek asgari ücretin insanca yaşanabilir makul bir seviyeye yükseltilmesi gerektiğini belirterek .Hak iş konfederasyonu olarak diğer işçi konfederasyonları ile ortak çalışma yaptıklarını söyledi.
Güngör ayrıca emekçilerin ve bölgenin sorunlarını her platformda dile getirdiklerini ,bu sorunların çözümü için; siyasi,bürokrasi ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalıştıklarını dile getirdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.