Başkan Savaş’tan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na Destek

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 26 Nisan Cuma günü Türkiye’deki 11 CHP’li büyükşehir belediye başkanı ile birlikte Ankara’da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

İlçe, bölge ayrımı gözetmeden tüm vatandaşlara eşit hizmet götüren belediyecilik anlayışıyla hareket eden CHP’li belediye başkanlarının içinde yer alan Lütfü Savaş, gerçekleşen ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Şehit hepimizin şehidi”

Hatay’da devletin ve milletin temsilcisi olduğunu ifade ederek düşüncelerini paylaşan Lütfü Savaş, “Al bayrak uğruna canını feda ederek şehit düşen vatanımızın evlatları hepimizin evladıdır. Genel Başkanımızın cenaze töreninde olmasından daha doğal bir şey olamaz. Şehitlerimiz şehit olana kadar birilerinin kardeşi, eşi, kocası, akrabası olabilir ama şehit olduğu andan itibaren o devletin, o milletin şehididir. O şehidi herkesin kucaklama hakkı vardır. Gerek muhalefet gerek iktidar şehidine sahip çıkma sorumluluğundadır. Genel Başkanımızın devletimizin bakanlarının olduğu bir yerde 1,5 saat bir evde kalması bizi gerçekten üzmekte ve düşündürmektedir. İnşallah hepimizin özlemle beklediği birbirimizi kucaklayacağımız günler çok yakındır” diyerek tüm dünyanın kucaklaşmaya ve birliğe ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

“Hatay’daki tablo örnek alınmalı”

Hatay’ın çok renkli yapısı olduğunu bir kez daha vurgulayan Başkan Savaş, “Birilerini yok sayarak kendinizi üstün göremezsiniz. Böyle demokrasi olmaz. Biz Hatay’da iyiliği, güzelliği paylaştığımız gibi acımızı da, sıkıntımızı da paylaşıyoruz. Böyle olunca hepimiz mutlu oluyoruz” diyerek Hatay’daki tablonun örnek alınması gerektiğini ifade etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.