İTSO Yönetimi Hatay Yapı İnşaat Gayrimenkul Fuarının açılışına katıldı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İTSO Yönetimi bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarının açılışına katıldılar. Antakya Çevreyolu üzeri Otogar kavşağı karşısında bulunan Fuar Alanında gerçekleştirilen fuara katılan İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, stantları gezerek firma sahipleri ile görüştüler.

Hatay 3. Yapı, İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı açılış programına Vali  Rahmi Doğan’ın yanı sıra HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, HESOB Başkanı Abdülkadir Teksöz, HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, HAGİAD Başkanı Yusuf KAVAK, Akdeniz Yaş Meyve ve Sebze İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kavak, Antakya Belediye Başkan Vekili  Zeki Berber, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, STK temsilcileri ve sektör firma temsilcileri katıldı

Açılış programında konuşan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “İlk adımını 3 yıl önce mobilyacılık fuarı ile başlattığımız ve dört ayrı kategoride yaptığımızı fuarlar serisine hoş geldiniz. Üç yıl önce Mobilyacılar Odası Başkanımızın önerisiyle bu işe başladık ve günümüze kadar da ilerleterek geldik. Fuarın hazırlanmasına destek veren ve fuarda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Hatay ValisiRahmi Doğan ise; “Dünyanın ekonomik krizden geçmiş olduğu bir dönemde ilimizde bu şekilde üst üste fuarların açılıyor olmasını gerçekten önemsiyorum. Bunun yanında Suriye’deki savaş ortamının bitmesiyle birlikte Suriye’de başlayacak olan yeniden inşa sürecinde önemli bir temin noktası haline gelecek olan Hatay ilimizin, inşaat sektöründe asıl büyük potansiyeline o zaman ulaşacağını öngörebiliriz. İnşaat sektörü ekonominin en önemli çarklarından bir tanesidir. 2018 yılı içerisinde Hatay, 10 milyar TL vergi tahsilatı yaparak 81 il içerisinde 7. sırayı almayı başarmıştır. Bu rakam ciddi bir rakamdır. İç pazarda üretici ve tüketiciyi bir araya getirerek sektöre hareket ve canlılık kazandırmayı hedefleyen fuarlarımızın diğer sektörlerde de yapılmasını destekliyor, Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarının şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Fuarın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Konuşmalarının ardından Vali Doğan ve beraberindeki heyet, açılış kurdelesi keserek Fuar alanındaki stantları gezdiler.

İTSO ve diğer Ticaret Odaları da Fuara katılırken, Hatay Valisi Rahmi Doğan, HBB Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş ve protokol  üyeleri,  İTSO’nun standını da ziyaret ettiler.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Esnaf Odası tarafından düzenlenen Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı, 14 Nisan 2019 Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarına İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter,  Mahir Taner, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Mehmet Ünüvar, Hıdır Güneş katıldılar.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.