İSTE Konservatuvarı 2019’u Yeni Yıl Konseri ile Karşıladı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İSTE Konservatuvarı 2019’u Yeni Yıl Konseri ile Karşıladı. İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı (MYDK), 2019’u geleneksel hale getirdiği ”Yeni Yıl Konseri” ile karşıladı. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği ve büyük ilgi gören ‘Yeni Yıl Konseri’ büyük bir coşkuya sahne oldu.

 Toplam üç bölümden oluşan ve ağırlıklı olarak klasik eserlerin seslendirildiği programda, İSTEMYDK öğretim elemanları ve öğrencileri sahne aldı. Birinci bölümde, şef İSTEMYDK Öğretim Görevlisi ValentynTrofimov yönetiminde 35 öğrenciden oluşan “Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuarı Klasik Müzik Orkestrası”;“Söyle Canım”, Bahara Umut”, “Aygız”, “Hatay Rüzgarı” ve “Bolero” eserlerini seslendirdi. İkinci bölümde ise İSTE Öğretim Görevlisi Buğra Çankır sahne aldı ve ABD’de Newyork’ta Birleşmiş Milletler’in yaptığı organizasyonda sunduğu eserlerini icra etti. Dinleyiciler, “Scherzo”, “Elegie” ve “Ballad” eserlerinden oluşan müthiş bir piyano dinletisine tanıklık etti. Üçüncü ve son bölümde;İSTE Dr. Öğretim Üyesi Okay Özdağ’ın gitarı eşliğinde, İSTE Öğretim GörevlisiBerna Bilgin özgün sesiyle ve kendine has tarzıyla dinleyenleri adeta büyüledi. Bu bölümde; Türk müziğinin eşsiz eserlerinden “Sabahın Seherinde”, “Gesi Bağları”, “Sarı Gelin”, “Hasret” ve  “Zülüf” parçaları seslendirildi.

Birbirinden güzel görüntülere ve anlara sahne olan Yeni Yıl Konseri; bilim, kültür, spor ve sanat etkinlikleriyle birlikte yoğun geçen bir dönemin sonunda, final sınavları öncesi İSTE öğrencilerine de büyük bir motivasyonkaynağı oldu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.