BAŞKAN SAVAŞ HRİSTİYAN HEMŞEHRİLERİNİN COŞKUSUNA ORTAK OLDU

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hıristiyanlığın en önemli günlerinden biri olan Noel Bayramı kutlamalarına katılarak, Hristiyan hemşehrilerinin ve cemaatinin bayram coşkularına ortak oldu.


25 Aralık Salı günü Antakya Ortodoks Kilisesi’nde gerçekleşen bayram kutlamasına Başkan Savaş’ın yanı sıra Hatay Valisi Rahmi Doğan, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Antakya Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Dimitri Dogum, Antakya Ortodoks Kilisesi Cemaat Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı. Gerçekleşen bayramlaşma töreninde düşüncelerini paylaşan Başkan Savaş, “Atalarımızdan bize miras kalan çok değerli ve renkli bir kentte yaşıyoruz. Biz de atalarımızdan aldığımız bu emaneti kendi evlatlarımıza bırakacağız. Yıllardır kardeşliğin, huzurun, barışın ve sevginin başkenti olan şehrimizde Hristiyan kardeşlerimizle birlikte Noel Bayramı’nı kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Bu bayram vesilesiyle Hristiyan âleminin Noel Bayramı’nı kutluyor, tüm insanlığa huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Bayramlaşmanın ardından Hatay Büyükşehir Belediyesinin Hristiyan vatandaşlar için hazırladığı hediyeler verildi. Ortodoks Kilisesi’nin bahçesinde çekilen hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.