Arsuz İlçe Tarım Müdürü Serkan Yılmaz ; Sulama Sistemlerine Yüzde 50 Hibe Desteği Başlıyor

Published on:  /   Yorum yapılmamış

2024 yılı için Bireysel Basınçlı Sulama Sistemlerine yüzde 50 hibe desteği başvurularının 03 Ocak 2024 tarihi itibariyle başladığını belirten Arsuz İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serkan YILMAZ;  “Başvurular 22 Şubat 2024 tarihine kadar başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden Hatay İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü’ne teslim edilerek yapılacaktır.


Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklemesi hibe programının uygulamasına 2024 yılında da devam edilecektir. Hibeye esas mal alım tutarı 3.000.000,00 TL’ye kadar olup tebliğ kapsamında kabul edilen başvurularda, hibe sözleşmesinde belirlenen hibeye esas mal alım tutarının KDV hariç % 50’sine hibe yoluyla destek verilir.

Başvuru dosyası 19. Etap Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Uygulama Rehberine göre hazırlanmalıdır. Söz konusu destek ile ilgili İl ve İlçe Müdürlüklerimiz tarafından gerekli tanıtımlar yapılmaktadır.

Bakanlığımızın en önemli desteklemelerinden biri olan Basınçlı Sulama Sistemlerinin desteklenmesinde amacımız önemi her geçen gün giderek artan suyun her alanda olduğu gibi tarım sektöründe de doğru ve dikkatli kullanılmasının sağlanmasıdır. İlimizde suyun en fazla kullanıldığı alan olan tarım kesiminde modern sulama teknikleri kullanılmasına önem vermekteyiz. Bundan dolayı da hedefimiz modern basınçlı sulama sistemleriyle sulanan arazi miktarını arttırarak sulamanın randımanlı yapılması ve dolayısıyla su tasarrufunun sağlanmasıdır.

Destekler; “Tarla İçi Damla Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Mikro Yağmurlama Sulama Sistemi Kurulması”, “Tarla İçi Yüzey Altı Damla Sulama Sistemi Kurulması”, “Lineer veya Center Pivot Sulama Sistemi Kurulması”, “Tamburlu Sulama Sistemi Kurulması”, “Güneş Enerjili Sulama Sistemleri Kurulması” konularında verilecektir.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.