KIZILAY’dan Antakya’ya yardım eli

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Koronavirüs salgınında Kızılay kendisine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini dile getiren Kızılay Antakya Şube Başkanı Şemsettin Günay, “En önemli özelliğimiz gönüllülük” dedi.

Türk Kızılayı Antakya Şube Başkanı Şemsettin Günay Beyzade Fm’in konuğu oldu.

Serkan Uğraş’ın hazırlayıp sunduğu “Haftanın Dosyası” programında Antakya’da ki çalışmalarından bahseden Kızılay Antakya Şube Başkanı Şemsettin Günay, Kızılay’ın kamu yararına çalışan gönüllü bir kuruluş olduğunu belirterek, yönetim kurulu üyeleri ve başkanlar olarak ücret almadan çalışmalarımızı gönüllü sürdürüyoruz” dedi.

Koronavirüs salgınında Kızılay kendisine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini dile getiren Günay, “Antakya’da 10 Mart’tan itibaren virüsün ülkemizde görülmesiyle beraber evine kapanan yardımına muhtaç hale gelen insanımıza ne yapabiliriz diye hemen Antakya şube yönetimi olarak toplandık. Araştırdık baktık ki, yevmiye veya aylık çalışarak geçimini sağlayan ama virüsten dolayı evinde kalmak zorunda kalan ve geçimini sağlayamayan vatandaşlarımızın en acil ekmeğe aşa ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Sosyal Yardımlaşma Kurumu ve muhtarlarımızla koordineli çalışarak bunların listesini çıkardık ve seferber olduk. Bizim en önemli özelliğimiz gönüllülüktür.

Hemen virüsün ülkemizde görülmeye başlandığı 10 Mart itibarıyla;

En az 1000 haneye ekmek,

4.675 aileye gıda kolisi,

20.000 adet 3 katlı cerrahi maske,

3000 civarında zeytinyağlı kalıp sabun,

1000 adet 500 ml dezenfektan

520 aileye 100 tl nakit yardım

2000 konserve kavurma dağıttık dağıtmaya devam ediyoruz. Bizi her partiden, farklı farklı kuruluşlardan arayanlar olur. Siyasi hareket değiliz. O yüzden parti, mezhep, kimlik, ırk, din ayrımı yapmadan yardıma muhtaç kim olursa olsun koşarız” şeklinde konuştu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.