ABDULKADİR ÖZEL: 24 Haziran’a demokratik ve kamil bir ortamda gidilmiyor!

Yayım tarihi:  /   Yorum yapılmamış

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, İskenderun basını ile İTSO’nun üst katında hizmet vermeye başlayan Petek Mutfak’da buluştu.

Önceki dönem milletvekili Mehmet Algan, Milletvekili Adayı Abdulkerim Güven AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili, belediye meclis üyesi – Sarıseki eski belediye başkanı Bülent Özer ve basın mensupları kahvaltılı toplantıda hazır bulundu.

Henüz seçim kararı alınmadan Meral Akşener’in bir itirafı olduğunu ifade eden Abdulkadir Özel, “24 Haziran seçimine demokratik ve kamil bir ortamda gidilmiyor şeklinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in seçim itirafı vardı. Bu itiraf seçim kararı alınmadan önce dile getirildi” diye ifadeleri var. Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti, Saadet Partisi ve HDP’yi bir araya getirdiler. Yani bir gizli el var. Bu gizli el siyasi partileri bileşenleri bir araya getiriyor. Sanırım bu itiraflarla ittifak birlikteliğini beceremediler. Hali hazırda her siyasi parti kendi adayı ile çıkıp kendi tabanından oy alarak seçime gidiyor. Gönül arzu ederdi ki; Türkiye böyle seçimlere Kamil bir ortamda gidebilirsin ve gerçekten her iki blok da bu yarışa katılabilsin” dedi.

24 Haziran seçimlerinde tek sandık iki pusula ve tek zarf olduğunu anımsatan Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, “Bir taraftan hükümeti yani yürütmenin Cumhurbaşkanını seçeceğiz. Bir taraftan da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni parlamentoyu yani Yasama organını  seçmiş olacağız. Bu iki kuvvet arasındaki denge sistemini tayin eden düzenlemeler yine 24 Haziran seçimlerinden sonra tatbikat imkanı bulacak ve bugüne kadar ülkeyi tek başına yöneten AK Parti’nin hizmetini, yaptıklarını, projelerini, vaatlerini bir kefeye koyup onaylayacak. Gönül arzu ederdi ki muhalefet tarafından yeknesak bir yapı olsun. Güçlü bir temsil imkanı olsun ve AK Parti’yi hakikaten bugüne kadar yaptıklarıyla,  istatistiki, bilimsel verilerle eleştirip tenkit etsinler. Biz böyle bir muhalefet olsun isterdik. Ama maalesef ki olmadığı için ülkemizin demokrasisi bu yönüyle biraz eksik kalıyor.” Dedi.

 

İskenderun’un sorunlarının yakın takibinde olacağını söyleyen Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili Adayı Özel, İskenderun’un sorunlarının Ankara’da takipçisi olacaklarını belirtti.

 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özel, İskenderun’un kanayan yarası olan feyezan Kanalı projesinin hakkıyla yapılmadığını, İskenderun Limanına yurtdışından gelen angusların kente yaydığı kötü kokulardan kendisinin de rahatsız olduğunu, İskenderun limanının bölge yerel esnafına ve istihdama katkı sunması gerektiği görüşlerine de katıldığını ifade etti.

Soru ve cevapların ardından Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, programın sonunda gazetecilerle anı fotoğrafı çektirdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.