Vali Ata’nın ev sahipliğinde şehit ve gazi aileleri iftarda buluştu

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Erdal Ata, Hatay Valiliği ev sahipliğinde düzenlenen iftar programında şehit yakınları ve gaziler ile bir araya geldi.

Ülkemizin bütünlüğü ve milletimizin güvenliği için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizin yakınları ve saygı değer gazilerimizin onuruna, 04 Haziran 2018 Pazartesi günü Ottoman Otel’de düzenlenen iftar programına Vali Ata’nın yanısıra 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İlçe Kaymakamları, Şehit ve Gazi Dernek Başkanı, Kurum Müdürleri, şehit yakınları, gazilerimiz ve aileleri katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda okunan ezanla oruçlar açıldı ve hep birlikte iftar edilmesinin ardından program, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından yapılan yemek duasıyla devam etti.
Yemek sonrası bir konuşma yapan Vali Ata, Ramazan-ı Şerif vesilesiyle hep birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek  ‘Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin sayesinde bugün burada huzurlu bir şekilde iftar etmekteyiz. Onların fedakarlıkları, hakları hiç bir şekilde ödenemez.’’ dedi.
Anadolu’ya ayak bastığımız tarihinden beri bu topraklarda yaşadığımız sürece yüz binlerce şehit verdiğimizi anımsatan Vali Ata, ‘Bugün de bayrağımızın sürekli dalgalanabilmesi, ezanımızın susmaması için kahraman yiğitlerimiz seve seve canlarını feda etmeye devam etmektedir’’ dedi.
Onlara cok şey borçlu olduğumuzu, şehitlerimizi daima minnet ve şükranla anmakla birlikte haklarını ödemenin mümkün olmadığını ifade eden Vali Ata, ‘’ Devlet olarak tüm imkanları ile gerek şehit ailelerimiz olsun gerekse gazilerimiz ve aileleri olsun onların sorunlarıyla yakından ilgilenmeye gayret gösteriyoruz. Son yıllarda yapılan yasal düzenlemeler ile şehit yakınları, gazilerimiz ve onların yakınları için birçok imkân sağlandı. Temennimiz şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin bundan sonraki yaşamlarını rahat ve huzur içinde sürdürmeleridir. Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve milletimize güzel günler getirmesini temenni ediyorum.’’ şeklinde konuştu.
Ramazan ayının manevi ikliminde oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen iftar programında Vali Ata, misafirleri ile sohbet ederek onlardan gelen hatıra fotoğrafı çektirme isteklerini yerine getirdi.
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.