Belen Belediyesi ve Belediye İş, toplu sözleşmeye imza attı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Belediye İş Sendikasına bağlı Belen Belediyesi’nde kadrolu 16 işçi ile ilgili 2017 yılı mali ve sosyal haklar üzerinde yapılan görüşmeler neticesinde Belediye İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç ve Belediye Başkanı Adnan Vurucu, arasında mutabakata varıldı.

Protokolün imzalanması ile birlikte işçinin; yevmiye, giyecek, yiyecek, gıda, okul yardımları, sorumluluk zararları, direksiyon primleri, koku parası maaşa eklendi.

Belen Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen imza töreninde; Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Belediye İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç, Başkan Yardımcısı, Garaj Amiri ve Personel Müdürü hazır bulundu.

Belediye Başkanı Adnan Vurucu, imza töreninin ardından yaptığı değerlendirmede “İşçilerimizin ücretlerinize yapmış olduğumuz iyileştirmeler hayırlı ve uğurlu olsun. Güle güle harcasınlar” dedi.

Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç ise “işçinin emekçinin her daim yanındayız. Onların daha iyi şartlarda yaşaması ve çalışması önceliklerimizdir” diye konuştu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.