İTSO’dan Mesleki ve Teknik Eğitim protokolü

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İTSO ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Mesleki ve Teknik Eğitim konularında protokol imzalandı

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda  Mesleki Eğitim protokolü imzalandı. Okul Sektör İşbirliği’nde  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nün  2016/21 Nolu genelgesinde yer alan ‘Okul-Sektör işbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul yönetim kurulu (MTOYK) çalışmaları’ kapsamında  İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  ile İskenderun  Ticaret ve Sanayi Odası arasında protokol imzalandı. Protokol  imza töreninde İskenderun Ticaret ve sanayi Odası Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul da hazır bulundu. İmza töreni öncesi konuşan İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO olarak  İş gücünün arttırılması, istihdama yönelik çalışmaların yapılması mesleki eğitimin geliştirilmesine her zaman öncülük etmekteyiz. Bu konularda İmkanlarımız ölçüsünde hareket etmekteyiz” şeklinde ifadelere yer verdi. İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mehmet Tuğrul’da  İskenderun’da mesleki ve nitelikli öğrencilerin yetiştirilmesi için Bakanlık düzeyinde başlatılan Proje için çalışmalar yapıyoruz ve bu gün bu çalışmalar kapsamında İTSO’da protokol imzalıyoruz” dedi. Yapılan konuşmaların ardından  İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası adına  Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul  protokolü imzaladılar.

“2023 Vizyonuna uygun sürdürülebilir Ekonomi ve sosyal gelişim hedeflenmektedir”

Milli Eğitim Bakanlığından gelen  Okul sektör ‘Okul-Sektör işbirliğinde Mesleki ve Teknik Eğitim Okul yönetim kurulu (MTOYK) Çalışmaları’nda  şu ifadeler yer aldı: “Türkiye’nin 2023 vizyonuna uygun sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamanın, sahip olduğumuz genç nüfusu küresel rekabette avantaja çevirmenin ve ekonomimizin itici gücü yapmanın yegane yolu nitelikli bir mesleki ve teknik  eğitimden geçmektedir.  Ülkemizin her bakımdan kalkınmasında ve zenginleşmesinde, işsizliğin önlenmesinde, sosyal barışın ve adaletin tesis edilmesinde, küresel ölçekte rekabette mal ve hizmet üreten sektörlerin çok büyük katkıları bulunmaktadır.   Bu katkıları en üst düzeye çıkarmak için sektörün   ihtiyaç duyduğu nitelikli  işgücünün mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilmesi, bu amaçla kamu ve özel kurum ve kuruluşlarla, sektörle ve işgücü piyasası aktörleri ile  etkili işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi Bakanlığımızın temel öncelikleri arasında bulunmaktadır.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.