İskenderun Ticaret Borsası’nda ‘Nefes Kredisi’ Protokolü!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Ticaret Borsası 2016 yılı yıllık olağan son toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim kurulu ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Genel Sekreter Engin Vayısoğlu, 2017 yılının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni etti.

Tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu akabinde İstiklal Marşımızın okunduğu toplantı öncesinde İskenderun Ticaret Borsası üyelerine TOBB Nefes Kredisi hakkında da bilgiler verildi.

Hem Ziraat Bankası ve hem de Denizbank ile KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik olarak yürürlüğe giren TOBB Nefes Kredisi hakkında bilgiler veren Denizbank İskenderun Şubesi Müdürü Ayhan Çimer, “Nefes Kredisi’ne Ziraat Bankası ve Denizbank’ın tüm şubeleri üzerinden söz konusu kredi başvurusunda bulunulabilecektir.

Kredi, 12 ay vade üzerinden ve aylık eşit taksitler halinde kullandırılacak olup, vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün olmayacaktır. Kredinin brüt faiz oranı aylık % 0,825, yıllık % 9,90’dır. Krediye başvurmak için, üyelerin Odadan ‘TOBB Nefes Kredisi Başvurusu içindir’ ibaresi yer alan belgeyi alması gerekmektedir. Daha sonra Ziraat Bankası ve Denizbank’ın herhangi bir şubesine giderek bankanın talep edeceği kredi evrakları ile söz konusu krediye müracaat etmeleri gerekmektedir.” dedi.

İskenderun Ticaret Borsa Genel Sekreteri Engin Vayisoğlu, “İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimizin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılardır. Bu sıkıntıları aşmak için tüm imkanlarımız ile üyemizin yanında olacağımızı belirterek, TOBB Nefes Kredisi Kampanyası’nın üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim “ dedi.

İskenderun Ticaret Borsasında ‘Nefes Kredisine’ üyelerden tarafından müracaatlarda alınarak gerekli işlemlerde toplantı sırasında başlatıldı.

Toplantı da ‘Toplam Kalite Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon’ ‘ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Hizmet Sektörü’ konusunda da danışmanlık alacak olan Ticaret Borsasına danışmanlık firmasının Kalite Uzmanı Sezen Turunç da bir sunum gerçekleştirdi.

Turunç, “Borsanın güçlü ve zayıf yönleri (Swort Analizi), yıllık ve 4 yıllık hedefler, stratejik plan, Web sitesi çalışmalarının iyileştirilmesi ve risk analizlerinin yapılması, üyelere yönelik beklenti ve anketler yapılarak, eğitim ihtiyaçları veya daha farklı borsadan beklentileri ortaya çıkartılacaktır” diyerek danışmanlık hizmetleri çalışmalarını 5 ayrı başlıkta toplayarak üyeleri bilgilendi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.