Hatay’da Suriyeliler’e Girişimcilik Eğitimi

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Suriyelilerin girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkartarak, istihdam yaratmaları ve ekonomiye katkı sağlamaları için yürütülen en kapsamlı proje olan İMECE Programı’nın eğitimleri Türkiye genelinde devam ediyor. Dünya medeniyetlerinin buluşma noktası Hatay’da verilecek eğitim, 26 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Habitat Derneği’nin, Suriyeli mültecilerin girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkartarak, istihdam alanları yaratmaları ve ekonomiye sürdürülebilir katkı sağlamaları için Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği ile hayata geçirdiği İMECE Programı kapsamında, Yenilikçi Düşünme ve Girişimcilik eğitimleri Türkiye genelinde gerçekleştirilmeye devam ediyor. Suriyelilerin en çok göç ettiği iller arasında ilk sıralarda yer alan ve dünya medeniyetlerinin buluşma noktası olan Hatay’da verilecek eğitim, 26 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

İş Hukuku’ndan, Teknolojiye Kadar Her Alanda Eğitim

İMECE Programı dahilinde, Aralık ayı boyunca 14 ilde Yenilikçi Düşünme ve Girişimcilik eğitimleri gerçekleştiriliyor. Bu çalışma ile Suriyeli katılımcıların yaratıcı ve yenilikçi fikirler üretmesi; fikir analizi, rakip analizi ve mali tablo analizlerini inceleme ve anlamlandırma becerisi elde etmesi; SWOT analizini öğrenmeleri ile kendi iş fikirlerini topluluklar karşısında sunabilme becerilerinin geliştirmesi sağlanacak.

İMECE programı dahilinde verilen eğitimlerin içeriği ve amacı hakkında bilgiler veren Başak Saral, “Katılımcılara yenilikçi iş fikirleri nasıl geliştirilir, iş fikrinin müşterisi kimdir, satış pazarı nerededir gibi eğitimler veriyoruz. Ayrıca, 26 Aralık’ta Hatay’da gerçekleştirilecek eğitimin ardından hukuki ve bürokratik eğitimler de verilerek, Suriyeliler kendi işlerini kurabilmelerine yönelik yol gösterici bir rol oynayacağız” açıklamasında bulundu.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.