Tarihi geçmiş mama ÜRKÜTTÜ!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay’ın İskenderun İlçesinde çocuk gelişimi ürünleri satan bir iş yerine giden zabıta ekipleri, burada son kullanma tarihi geçmiş bebek maması ve gıda takviyesi ele geçirdi.

Edinilen bilgilere göre, İskenderun İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne çocuk gelişimi ürünleri satan bir iş yerinde son kullanma tarihi geçmiş bebek maması ve gıda takviyesi ürünleri satıldığı yönünde ihbar geldi. Bu ihbarı değerlendiren zabıta ekipleri, H.K. isimli şahsın işletmeciliğini yaptığı işyerine denetim operasyonu düzenledi. Düzenlenen denetim de son kullanma tarihleri geçmiş 10 adet bebek maması ile 6 adet gıda takviyesi ürünü ele geçirildi.

Konu ile ilgili Zabıta Müdürlüğü’nde açıklama yapan Zabıta Müdürü Bekir Aksoy, ürünlerin eczaneden alınıp satıldığına dikkat çekip bu kişilerin ruhsat dışı faaliyet gösterdiklerini söyledi. Çocuk sağlığının önemine vurgu yapan Aksoy, bu tip denetimlerin sıklıkla devam edeceğini kaydetti.

Son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin 2014 yılına ait olması tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.