HBB İSKENDERUN’UN “KRONİKSORUNA” EL ATTI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

 

Hatay Büyükşehir Belediyesi İskenderun ilçesinin kanayan yarası olan Feyezan Kanalı’na iş makinelerini indirerek atık suları bertaraf etme ve kanal içindeki çöpleri temizleme çalışmalarına başladı.

 

HBB Başkanı Mehmet Öntürk’ün talimatıyla, kanalın çevresine yaydığı kötü koku çevre kirliliğinin önüne geçerek vatandaşlara daha sağlıklı bir ortam sağlamak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında HATSU’nun iş makineleri sahaya indi.Çalışmalar kapsamında kanal içerisindeki haşere, sivrisinek ve kötü koku gibi olumsuzluklara sebep olan atık sular tespit edilerek deşarjı engellenirken katı atıklar da temizlendi.

 

FEYEZAN’I KRONİK SORUN OLMAKTAN KURTARACAĞIZ

 

Geçtiğimiz günlerde Başkan Öntürk,İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez ve HATSU Genel Müdürü Fatih Cihangir ile birlikte incelemelerde bulunarak ekiplere gerekli talimatları vermiş ve çalışmalar sonunda kanalın temizlik ve peyzaj çalışmalarıyla beraber modern bir görünüme kavuşacağını belirtmişti.

 

Başkan Öntürk, “Feyezan’ı kronik bir sorun olmaktan kurtaracağız. Çalışmaların ardından ışıklandırılmasını sağlayacağız. Peyzaj çalışmasının daentegre edilmesi ile kanal çevresi daha yaşanabilir bir hal alacak” ifadelerini kullanarak kanalın Hatay’a yakışır estetik ve modern bir görünüme kavuşturulacağının altını çizdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.