HAZİRAN AYINDA 107 BİN 643 NOKTA İLAÇLANDI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

HBB HAŞERE VE SİNEKLE ETKİN MÜCADELESİNİ SÜRDÜRÜYOR

HAZİRAN AYINDA 107 BİN 643 NOKTA İLAÇLANDI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, sıcaklıkların yükselmesiyle artan sinek, haşere ve kemirgenlere karşı il genelinde ilaçlama çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor.

HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından, kurum planlaması ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Haziran ayı boyunca il genelinde 107 bin 643 noktada ilaçlama çalışmaları gerçekleştirdi.

Uzman personellerce sinek ve haşerelerin ürediği dere, su kanalı, gölet, kanalizasyon, sazlık alan, bataklık, foseptik, gübrelik alan, çöplük vb. yerlerde yoğunlaştırılan çalışmalar gece ve gündüz olmak üzere 68 ilaçlama aracı ve teknolojik ekipman kullanılarak devam ediyor.

Yetkililer, insanların toplu yaşadığı mahalleler, konteyner kentler ve resmi kurumlar başta olmak üzere şehrin dört bir yanında yıl boyunca ilaçlama çalışmalarının sürdürüleceğini belirterek, vatandaşların taleplerini HBB’nin sosyal medya hesaplarına, 444 12 06 ve Alo 153 hattına iletebileceklerini kaydetti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.