Denizcilik ve Kabotaj Bayramında “MAVİ VATAN” vurgusu

Published on:  /   Yorum yapılmamış

“1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” bir dizi etkinlikle kutlandı.

İskenderun Bölge Liman Başkan Yardımcısı Yunus Kanat, İskenderun Sahil Kız Meslek Lisesinin karşısındaki Anıt alanında çelenk sunma töreninde yaptığı konuşmada “MAVİ VATAN” vurgusu yaptı. Kanat, “Mavi vatanda söz sahibi olmamız elbette Kabotaj Kanunu sayesinde olmuştur.” Dedi.

Törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Burada konuşma yapan Kabotaj Kanunu’nun Türk denizciliğinin bağımsızlığının sağlanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynadığını belirterek şunları söyledi:

“Bugün ülkemizde gördüğümüz, yaşadığımız, uyguladığımız tüm denizcilik faaliyetlerinin, tüm denizlerimizin, bu alanda eğitim veren tüm okullarımızın bu seviyelere gelmesinde ve mavi vatanda söz sahibi olmamız elbette Kabotaj Kanunu sayesinde olmuştur.”

Kutlamalar, İskenderun Liman Başkanlığının organizasyonuyla İskenderun iskelesinde devam etti.

Protokol üyeleri tekneye binerek şehitler için denize çelenk bırakırken, çeşitli gösteriler yapıldı.

Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi tarafından halka ücretsiz olarak balık ekmek ikramında bulunuldu. Bu arada geleneksel yağlı direk yarışmasında dereceye girenlere madalya ve kupaları verildi.

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.