YOLBULAN EMEKÇİSİ 12 GÜNDÜR GREVDE… DESTEK ÇİĞ GİBİ BÜYÜYOR…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinde anlaşma sağlanaması üzerine Özçelik iş Sendikası Yolbulan metalde grev uygulamasını başlatmıştı.
Özçelik iş sendikası İskenderun şube başkanı Mehmet Güngör yaptığı açıklama “emeğimizin hakkını almak için mücadele ediyoruz. Bu konuda bizlere destek veren tüm kurumlara ve emekçi dostlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Güngör her geçen gün Yolbulan emekçisi daha da kenetlendiğini emeklerinin karşılığını alana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
İstediğimiz rakamlar gerçek anlamda bizi tatmin etmezse de zor günleri birlikte atlatacak rakamlar dedi.
Taban ücretlerinin bu yıl sonuna kadar 30 bin tl olması gerektiğini ifade eden Güngör yıl sonunda asgari ücrete gelecek zammı düşünürsek zaten rakamlar asgari ücret seviyelerine düşecek dedi.
İşverenin bu zamana kadar verdiği ücretinde 23500 TL civarında olduğunu belirterek bu ücrete 800 derece ateşin karşısında çalışılmasının mümkün olmadığını belirtti.
Güngör, “işverene çağrı yaparak bu işi masada bitirelim emekçileri grev çadırına değil de tezgah başına getirelim” dedi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.