HBB VE KARAYOLLARINDAN HONDA KAVŞAĞI’NDA ORTAK ÇALIŞMA

Published on:  /   Yorum yapılmamış

TRAFİK AKIŞINI RAHATLATMAK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremlerinin ardından trafiğin sürücüler açısından çileye dönüştüğü Honda Kavşağı’nda trafiği rahatlatmak için çalışmalara başladı.

Asrın felaketinde en büyük yıkımı yaşayan Hatay’da esnafın ve yerleşimin aynı noktalarda yoğunlaşması nedeniyle ilçe yollarının kesişme noktası olan Habib-i Neccar (Honda) Kavşağı’nda yaşanan trafik sorununu rahatlatmak adına HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı ile Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü ortak çalışma başlattı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları 5. Bölge Müdürlüğünün koordineli olarak yürüttüğü çalışmalar kapsamında projelendirilen yan yol imalatlarının tamamlanmasıyla bölgede trafik akışının daha rahat ve güvenli olması planlanıyor.

Ekipler, kavşakta trafik yoğunluğunun azaltılmasına yönelik yapılan çalışmalarda ayrıca bölgede faaliyet gösteren prefabrik işletmelerin mağduriyet yaşamaması ve işlerinin aksamaması için işletmelere taşınma konusunda da destek sağlandığını ifade etti.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.