Yumurta Bayramı Akçalı’da 30 Mart’ta Kutlanacak

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Yüzyıllardır Arsuz Akçalı Mahallesi’nde baharın gelişi, doğanın canlanması, bolluk ve bereketin, var oluşun simgesi Yumurta Bayramı adıyla kutlanan Bahar Şenliği, pandemi dönemi ve seçimden bir gün önceye denk gelmesi nedeniyle aksamalara maruz kalmıştı.

Kurulan panayır alanları, her yaşta insanın giderek hoşça vakit geçirdiği Akçalı Mahallesi’nde kutlanan Yumurta Bayramı için resmi bir organizasyon olmamasına rağmen, Arsuz Gökpınar Zeytindalı Derneğinin girişimiyle esnaflar geleneği yaşatmak için panayır alanını kuracak.

Edinilen bilgiye göre; Arsuz Belediyesi bu yıl 30 Mart tarihinde seçimden bir gün öncesine denk gelen bayram kutlaması programı hazırlığı yapmayınca, esnaflar ve halkın yoğun baskısı  üzerine ilçenin en aktif STK’larından Gökpınar Zeytindalı Derneği ilgili kurumlarla yaptığı görüşmeler olumlu sonuç verdi.

Esnaflar ve mahalle halkı kendi imkanlarıyla bayram alanını kuracak.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.