ÖNTÜRK: ÇANAKKALE RUHU DAVAMIZIN MEŞALESİDİR

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tarih boyunca bağımsız ve özgür yasayan Türk Milleti her zaman yurdunu canından üstün bilmiş, vatan sevgisini tüm değerlerin üzerinde tutmuştur” diyen Öntürk mesajında; “Bugün şanlı tarihimize altın harflerle işlenen Çanakkale Zaferi’nin 109. yıldönümünü kutluyoruz.

Bu gurur gününde fedakârlık ve feragat timsali şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Türk milleti, vatanını, hürriyet ve istiklalini korumak için emsalsiz fedakârlıklar göstermiş, cesaret dolu mücadelesiyle tarih boyunca şanlı zaferler kazanmıştır. Çanakkale Zaferi sadece iftihar vesilesi değil aynı zamanda zorluklar karşısında mücadele azmi veren ilham ve güç kaynağımızdır. Çanakkale’yi milletimizin bu topraklarda var olmak için verdiği en zorlu, en kutlu mücadelelerden biri olarak görüyoruz.

Üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin 109 sene önce yazılan o büyük destanı daima gururla hatırlıyoruz. Çanakkale ruhu bizim kutlu davamızın da meşalesidir. Hatay’ımızın önümüzdeki yıllarına iz bırakmak için çıktığımız bu yolda bize ışık olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.