CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu: Bizim için her gün kadınların hakları mücadele günüdür!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile yaptığı açıklamada kadın hakları mücadelesinin bir gün değil her gün olduğunu vurguladı.

 

CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Av. Mehmet Duduoğlu, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Bugün, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşarken aynı zamanda yılında tekstil işçisi kadınların eşit şartlarda çalışmak amacıyla mücadele başlatan kadınları da saygıyla anıyorum. Bu gün; kadın hakları mücadelesinin ve kadın hakları hareketinde de bir odak noktasıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak, kadınların toplumsal yaşamda eşit ve özgür bir şekilde yer alması için mücadele edenlerin yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Kadınların hak ettiği değeri görmesi ve güçlü bir toplumun temelini oluşturan kadınların katılımının sağlanması için çalışmaya devam edeceğiz. Bu anlamda İskenderun Belediye Başkanlığı görevine geldiğimde kadınlarımızın emeklerini ve katkılarını görmek, onların yaşam kalitesini artırmak, eşit fırsatlar sunmak ve şiddetle mücadele etmek için kararlılıkla çalışacağız. Bizim için her gün kadınların hakları için mücadele günüdür. 

Bugün, tüm kadınların yaşamlarında hak ettikleri saygıyı, eşitliği ve özgürlüğü elde etmeleri için birlikte mücadele etmeye sizinle ve sizin desteğinizle devam edelim. Hepinizin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, başarılar diliyorum.”

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.