HBB BAŞKANI DOÇ.DR. LÜTFÜ SAVAŞ: HATAY’IN MASTER PLANI HAZIR

Published on:  /   Yorum yapılmamış

HBB BAŞKANI DOÇ.DR. LÜTFÜ SAVAŞ:  

HATAY’IN MASTER PLANI HAZIR

 

HATAY’IN DÜNYADAKİ SAYILI ŞEHİRLERARASINDA YARIŞIR HALE GELMESİ İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

 

200 KM’LİK ASFALT ÇALIŞMAMIZ İLE DE ŞEHİR MERKEZİ VE YAYLA YOLLARININ DA ULAŞIMLARINI CİDDİ ORANDA RAHATLATTIK

 

VAR GÜCÜMÜZLE İLİMİZİN HER NOKTASINDA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Erzinli vatandaş ve esnaflar ile bir araya geldi.

 

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde yoğun ilgi ile karşılanan Başkan Savaş ilk olarak Erzin CHP ilçe teşkilatının ve Erzin Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıya katıldı.

 

“KADİM ŞEHRİMİZ HAK ETTİĞİ YERE GELECEK”

 

Savaş konuşmasında,  “ 10 yıldır Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Hataylı hemşerilerimiz için master planını hazırladık. Hatay’ın dünyadaki sayılı şehirlerarasında yarışır hale gelmesi için daha çok çalışacağız. Kadim şehrimiz hak ettiği yerlere gelecek, bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

 

Savaş ziyaretlerinin devamında Erzin’de faaliyet gösteren akaryakıt istasyonları esnafları ile görüştü.

Gündemi etkileyen akaryakıt fiyatları hakkında konuşan Savaş, özellikle tarım ile lojistik firmalarının işleyişinde önemli rol oynayan akaryakıt fiyatlarının makul fiyatlarını çekilmesi gerektiğini ifade ederek ekonominin de canlanması için de durumun önemini vurguladı.

 

“ HATAY’IN HER BÖLGESİNDE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

 

CHP Erzin Bürosu’nda partililerle de görüşen HBB Başkanı Lütfü Savaş,  “ Erzin’in kanalizasyon ve içme suyu sorunlarını bitirdik. 15 mahallemizin su sorunu çözmüş olduk. 200 km’lik asfalt çalışmamız ile de şehir merkezi ve yayla yollarının da ulaşımlarını ciddi oranda rahatlattık. Hatay’ın her bölgesinde çalışmalarımız devam edecek” açıklamalarında bulundu.

Savaş, Erzin Kapalı Spor Salonu’nda Hatay il 3.cüsü olan Erzin Narenciyesi Yeşilkentspor Kız Voleybol Takımını tebrik ederek madalya ile kupalarını verdi.  ŞanlıurfasporDepsaş Enerji takımları arasında oynanan maçı da izleyerek sporcuları tebrik etti.

İyi Parti, Demokrat Partive Yeniden Refah Partisi ofislerine de ziyaret gerçekleştirerek Başkan adayları ile görüşen Savaş, seçim çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

“BÜTÜN RENKLERİMİZLE BİZ BİR HATAY’IZ”

 

Hatay’da ayrışmadan her partinin şehrin yeniden ayağa kalkması için mücadeleci hizmet anlayışı gerçekleştirmesinin de altını çizerek,  “Demokrasimize ve Hatay’ımıza yakışan kardeşçe ve barış içinde yaşamaktır. Bütün renklerimizle biz bir Hatay’ız. Bizi bölmeyi amaçlayanlara en güzel cevap birlik ve beraberliğimizdir” dedi.

Başkan Savaş, ziyaretinin sonunda CHP Dörtyol seçim ofisinde partililerle görüştü.

Partili ve vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanan Lütfü Savaş,  “2024 seçimleri Hatay’ımızın geleceğini etkileyecek derecede oldukça önemli. Var gücümüzle ilimizin her noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Hatay’ın her ilçesine eşit hizmet gayesi ile hizmetler yapıyoruz. Rengârenk şehrimizin her insanı bizim için çok kıymetli” diye konuştu.

 

Başkan Savaş’a ziyaretlerinde CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki ve Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.