BAŞKAN ADAYI YAPAR BAŞKAN GİBİ KARŞILANIYOR

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Cumhur İttifakı Antakya Belediye Başkan Adayı İbrahim Naci Yapar, her ziyaretinde adeta başkan gibi yoğun ilgiyle karşılanıyor.

Antakya’yı imar ve ihya etme yolunda emin adımlarla ilerleyen ve 95 mahallede girilmedik sokak bırakmayan Yapar, gerçek belediyecilik sloganıyla Antakya’yı ayağa kaldıracağız sözünü gerçeğe dönüştürüyor.

PROJELER VATANDAŞLARDAN TAM NOT ALDI

Kentte hükümet eliyle yapılan konut, okul, işyeri ve diğer inşa faaliyetlerine entegre olarak yerel yönetimler olarak kalıcı eserleri kazandırmaya hemen başlayacaklarını kaydeden Yapar, gençlerin ders çalışarak sosyalleşebilecekleri bilgihane ve ailelerin çocuklarını güvenle teslim edebileceği çocuk kreşi ve bakımevi projelerini kamuoyuna duyurdu. Yapar projeyle ilgili açıklamasında; “Hatay’ın zengin tarihi ve kültürel mirasını gelecek kuşaklara aktarmak, gençlerimizin bilgi düzeyini yükseltmek ve onların okuma alışkanlığını artırmak amacıyla yeni bir gençlik merkezi kurulacaktır. Bilgihane, gençlerimizin sınavlara hazırlanmaları için sessiz ve verimli bir çalışma ortamı sunacak ve yaygın eğitim ile halk eğitimine destek olacaktır. Ayrıca, kendi kendini eğitmeyi kolaylaştıracak, eğitim kuruluşları ve kültürel kuruluşlarla işbirliği yapacak ve boş zamanları değerlendirmek için bir mekan olarak hizmet verecektir. Bu merkez, gençlerin sanatsal ve bilimsel yeteneklerini geliştirmeleri için çeşitli atölye ve kurslar sunacaktır. TYT, AYT ve LGS gibi sınavlara hazırlanan gençlerimize ücretsiz destek programları sağlanacaktır. Ayrıca tiyatro gösterileri, söyleşiler ve etkinlikler için özel salonlar bulunacaktır. Gençlerimizin aradığı çalışma ortamına kavuşması sağlanarak 7/24 halkımızın hizmetine sunulacaktır

ÇOCUKLAR İÇİN KREŞ VE BAKIMEVİ

Antakya’da, deprem sonrası sosyal alanların sınırlı olması ve çalışan anne ve babaların çocuklarını güvenle bırakabilecekleri kaliteli bir bakım ve eğitim ortamı oluşturmak amacıyla “Kreş ve Bakım Evleri” oluşturacağız. Bu kreşlerde, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı gelişimlerine destek olmayı ve ailelere güvenli bir çocuk bakım hizmeti sunmayı hedeflemektedir. “Kreş ve Bakım Evleri’nde, çocuklarımızın fiziksel, duygusal, sosyal, bilişsel ve sanatsal gelişimlerini desteklemek için çeşitli aktiviteler ve programlar uygulanacaktır. Psikolog desteğiyle birlikte, çocukların bireysel ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş eğitim planları hazırlanacak ve uygulanacaktır. “Kreş ve Bakım Evleri” projesi, Antakya’daki ailelere çocukları için güvenilir ve nitelikli bir bakım hizmeti sunarak, çalışma hayatı ile aile yaşamını daha uyumlu hale getirmeyi ve çocukların sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır” dedi.

BASIN KURULUŞLARI İLE İYİ İLİŞKİLERİMİZ SÜRECEK

Yapar kent ziyaretleri kapsamında her daim yanlarında oldukları için şükranlarını sunduğu basın cemiyetlerini ziyaret etti. İlk olarak Cumhur ittifakı İlçe Başkanları Mustafa Boyacıoğlu ve Metin Taşçı, Antakya kadın kolları başkanı Selma Sönmez ve teşkilatlar ile birlikte, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’nu, daha sonra da Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nihat Mazmanoğlu’nu ve Hatay Basın Cemiyeti Başkanı Hikmet Otuzbir’i ziyaret etti. Yapar, ziyaretlere yoğun ilgi gösteren basın mensuplarına da teşekkür ederek çalışmalarında başarı dileklerini iletti. Basın ile her daim iyi ilişkiler içinde olacaklarını kaydeden Yapar, bugüne kadar her faaliyetimizi haberleştirerek kamuoyunu bilgilendiren, yanlışımızı bize doğru bir dil ile gösteren tüm basın mensuplarımız ile iyi ilişkilerimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu. Ahmet Abdullahoğlu, Nihat Mazmanoğlu ve Hikmet Otuzbir’e kabullerinden dolayı teşekkür eden Yapar, kent için yapmayı planladığı projelerden de bahsederek ziyaretlerini sonlandırdı.

STK’LAR İLE İSTİŞARE HALİNDE KENTİ ORTAK AKILLA AYAĞA KALDIRACAĞIZ

Yapar, Antakya için söyleyecek sözü olan tüm STK’ları dinleyeceklerini ve kenti STK temsilcilerinin fikirleri ışığında el birliği ve ortak akıl ile ayağa kaldıracaklarını kaydetti. Yapar, Elektrikçiler Odası Başkanı Vahit Sultanoğlu ev sahipliğinde yönetim kurulu üyeleriyle, Defne Akdeniz mahallesi muhtarı Murat Sertel ve SSYD Başkanı Mehmet Sultani ile Altınözü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Bök ve Hatay Milli İrade Platformu Başkanı Doç. Dr. Mehmet Onur’u ve yönetim kurulu üyelerini Cumhur ittifakı teşkilatları ile beraber ziyaret etti. Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile iş birliği halinde olacaklarını ve birlikte çalışıp, birlikte şehri ayağa kaldıracaklarını kaydeden Yapar, “Antakya’mızı güvenilir ve yaşanılır kent haline getirmek için projelerimizi ve yapmak istediklerimizi Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli temsilcileri ile istişare ediyoruz. Görüş ve önerileri bizim için önemlidir” ifadelerini kullandı.

ANTAKYA’MIZIN ESNAFINI KALKINDIRACAĞIZ

Her ziyaretinde esnaflara özel ilgi gösteren Yapar, İstanbul Kardeşlik çarşısı-3 te bulunan esnafları ziyaret ederek hayırlı işler bol kazançlar diledi. Esnaflarla çalışmaları ve kentte yapılan inşa faaliyetleri hakkında sohbet eden Yapar, çok kısa süre içerisinde tüm vatandaşları ev ve işyerlerine kavuşturacaklarını belirterek 31 Mart yerel seçimlerinde desteklerini istedi. Esnaflardan destek sözü alan Yapar, “Esnaflarımızı dinliyoruz Şu sözü verdik; birlikte çözüm üretip, birlikte şehrimizi ayağa kaldıracağız. Ekonomimizin can damarı olan esnaflarımızın her zaman yanında olacağız” diyerek esnaflara güvence verdi.

Başkan Adayı Yapar, 31 Mart’a dek Antakya’da sıkmadık el girilmedik gönül bırakmayacaklarını kaydederek seçimi halkın desteği ile kazanacaklarını söyledi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.