“HATAY İÇİN İYİLEŞME REHBERİMİZ HAZIR”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

HBB BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ: “HATAY İÇİN İYİLEŞME REHBERİMİZ HAZIR”

 

“DEVLETİN İMKÂNLARI İLE YAPILAN ŞEYLERİN SİYASİ PARTİ YAPMIŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ SİYASİ ŞOVDUR”

 

“İKTİDAR PARTİSİNİN HATAY’DA BU ZAMANA KADAR KENDİ BELEDİYELERİ HİÇBİR ŞEY YAPMADI YARIN DA YAPMAYACAKLAR”

 

“DEVLETİMİZİN BÜTÜN İMKÂNLARINDAN FAYDALANAN KİŞİLERLE YARIŞIYORUZ”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, bir tv programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Onlarca Üniversite ve yüzlerce akademisyenle bir yıldır çalıştıklarını kaydeden Savaş, Hatay için tamamen bilimsel bir “İyileşme Rehberi” hazırladık. Hatay’da hep beraber iyileşeceğiz. 11 Mart’a kadar tüm projelerimizi paylaşmış olacağız” dedi.

Savaş, hak sahibi dışında ve kirada olan vatandaşları konut sahibi yapmak istediklerini de söyleyerek uzun vadeli ödeme kolaylığı olan projelerinin olduğunu belirtti ve yaklaşık 4 bin konut için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

“DEVLETİN İMKÂNLARI İLE YAPILAN BİR ŞEYİ SİYASİ PARTİNİN YAPMIŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ SİYASİ BİR ŞOV OLUR”

Rezerv alanları ve yapılan konutlar ile ilgili de açıklama yapan Savaş, “Bir yılı geçmesine rağmen insanlarımız halen zor durumda. Bu konuda belirsizlik ve karmaşalar da devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde 7 bin ev dağıttıklarını söyledi. Biz taşınan insanlarımızı henüz görmedik. İnsanlarımız istediği siyasi partiye oy verebilir. Kura çekimi törenine davet edilen insanlar sadece partililerdi. Kendilerine yakın insanları davet ettiler. Bizi de davet etmediler. Devletin imkânları ile yapılan her şeyin, bir partinin yapmış gibi gösterilmesi siyasi bir şovdur” dedi.

 

“  YAPILAN HİZMETLERİ SİYASİ PARTİ VEYA BELEDİYENİN HİZMETİ GİBİ ANLATIYORLAR”

Savaş, “ Devletimizin bütün imkânlarından faydalanan kişilerle yarışıyoruz. Seçimlerde de seferberlik yapılıyor. Yapılan hizmetleri de siyasi parti veya belediyenin hizmeti gibi anlatıyorlar. Geçen dönem on iki belediye Cumhur ittifakındaydı. Meclis çoğunluğu da onlarda. Bu zamana kadar kendi belediyelerine hiçbir şey yapmamışlar. Dün yapmadılar bugün de yapmayacaklar, yarın da yapmayacaklar. Genel bütçeden fitne zekat  niyetine genel bütçeden pay ayırdılar” diye konuştu.

Hatay’ın her bölgesinde altyapıdan üstyapıya kadar hiçbir ayırım gözetmeksizin hizmet verdiklerini de sözlerine ekleyen Savaş,  finans kurumları ile de görüştüklerini söyleyerek ilerleyen zamanlarda çok ciddi yatırımların yapılacağını açıkladı.

Hatay Büyükşehir Belediyesinin de depremzede bir belediye olduğunu hatırlatan Başkan Savaş, farklı partiden olduklarından kaynaklı olumsuz algı yaratılmak istendiğini de belirterek Hatay’ı ihmal ederek yalnız bırakan iktidarı eleştirdi.

“HATAY HALKI TEHDİTLERE BOYUN EĞECEK BİR HALK DEĞİL”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Hatay için sarf ettiği sözlerin Hataylılar’ı üzdüğünü anlatan Savaş, “ İnsan odaklı baktığınız zaman sadece Hatay için söylendi ama bütün Türkiye’yi üzüntüye boğdu. Buraya gelip bir parti genel başkanı gibi Hatay için kullanmış olduğu ifadeler oldukça üzüntü vericiydi. Hatay halkı tehditlere boyun eğecek bir hak değil. Hatay halkı ne mahzun ne de garip. Halkımız sıkıntıya rağmen, hükümetin kaderimizle bizi baş başa bırakmasına rağmen Hatay halkı hem bize güveniyor hem de mücadeleci ruhumuza güveniyor” diye konuştu.

Depremlerin ardından telefon ve internetin kullanılamadığından dolayı Hatay halkının oldukça zor zamanlar geçirdiğini de anlatan Savaş, AFAD tarafından iş makinelerinin ve arama kurtarma ekiplerinin de ilk günlerde organize olamadığını, ekiplerin başka bölgelere gönderildiğine dikkat çekti.

Hatay’a yeteri kadar destek verilmediğini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, bakanlıkların da yapılması gereken işleri yapmadığını da ifade ederek Hatay halkının zor günlerde yalnız bırakıldığını söyledi.

“HATAYLI İNSANLARIMIZ DA TEKRAR MEMLEKETLERİNE DÖNECEKLER HUZURLU BİR YAŞAM SÜRECEĞİZ”

 

Şehrin kalkınması için ne gerekiyorsa gece gündüz demeden çalıştıklarını da söyleyen Savaş, “ Hatay’ın geleceğinden kimse karamsarlık duymasın. Hatay’ın önü aydınlık, uzun, ince, çetrefilli ama sonunda güzel günler gelecek. Hataylı insanlarımız da tekrar memleketlerine dönecekler huzurlu bir yaşam süreceğiz. Yeniden bir şehir kuruyoruz. Hataylı hemşehrilerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Bizi mahzun ve garip bırakan zihniyete karşı bu şehri ve ülkeyi düşünen herkesi oy verirken bunları düşünerek hareket etmesini istiyoruz” dedi.  

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.