İSTE denizcilik sektöründe kursları düzenleme yetkisiyle donatılacak!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan denizcilik kurumları denetlemesini başarıyla tamamlayarak önemli bir adım atan İskenderun Teknik Üniversitesi’nin(İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, İSTE bünyesinde denizcilik sektöründe kursları düzenleme yetkisiyle donatılacak!

İskenderun Teknik Üniversitesi’nin (İSTE) Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan denizcilik kurumları denetlemesini başarıyla tamamlayarak önemli bir adım daha attı.

İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, 23.02.2024 tarihinde gerçekleştirilen STCW (Gemi Adamlarının, Eğitim Belgelendirme ve Vardiya Tutma Standartları) eğitimine ilişkin periyodik denetimini başarıyla tamamladı.

Bu başarı, uluslararası gemilerde çalışacak gemi insanı yetiştirmeye ve Türk Denizciliğine katkı sağlamaya devam ettiğimizi göstermektedir.

Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi’nin denizcilik alanındaki yetkinliği arttıkça, bölgesel kalkınmaya da önemli bir katkı sağlayabileceğine inanılıyor.

Bu doğrultuda, denizcilik alanında kursları düzenleme yetkisiyle donatılacak olan üniversite, bölge halkının eğitim ve istihdam olanaklarını da artırarak refah seviyesini yükseltmeyi amaçlamaktadır. İSTE’nin başarıyla tamamladığı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı denetlemesi, denizcilik alanında ilerlemek ve Türk denizciliğini daha da ileriye taşımak için önemli bir adımdır.

İSTE’yi ve ülkemizi hem Mavi Vatanda hem uluslararası sularda temsil eden denizcileri yetiştirmekten duydukları gurur ve memnuniyeti dile getiren İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga DEPCİ “Hedefimize giden yolda ayaklarımız yere sağlam bassın diye gerekli tüm çalışmaları titizlikle sürdürüyoruz. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Denetleme öncesinde ve sürecinde özveriyle çalışan Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi personelimize ve Denizcilik Teknolojileri Meslek Yüksekokulu personelimize teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.