Kılıçdaroğlu: “İskenderun’a yüksek kapasiteli gemi üretimi için Tersane inşatı”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı seçim vaadi: “İskenderun’a yüksek kapasiteli gemi üretimi için Tersane inşatı” üretimi yapmak için İskenderun’da yeni bir Gemi Sanayi Özel Ekonomi Bölgesi kuracak” oldu.

Kılıçdaroğlu, kurulacak yeni tersanede yüksek kapasiteli gemilerin inşa edileceğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, “Biliyorsunuz Çin’in geliştirdiği yeni İpek Yolu projesinde Türkiye önemli bir jeopolitik avantaja sahip. Bu nedenle İskenderun’da yeni bir gemi sanayi özel ekonomi bölgesi kuracağız. 200 bin ton büyüklüğündeki gemilerin motorundan gövdesine kadar bütün parçalarını Türkiye’de üreteceğiz. Akdeniz bölgesinde konumlanacak tersane, sadece yüksek kapasiteli gemilerin üretimiyle görevli olacak. Türkiye’yi adım adım dünyanın lojistik ve ticaret üssüne dönüştüreceğiz. Akdeniz’de öncü olacağız. Jeopolitik konumumuzu kullanarak büyüyeceğiz.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.