İskenderun Organize Sanayi Bölgesi olağan kurulu

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Organize Sanayi Bölgesi 21. Olağan Genel Kurulu bölge sanayicilerinin ve iş insanlarının katılımıyla gerçekleşti.
İnşaat çeliğinden makine imalatına, otomotiv filtresi imalatından elektrik enerjisi imalatına kadar Türkiye için pek çok stratejik öneme sahip sektöre ev sahipliği yapan İskenderun OSB Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.

İskenderun Organize Sanayi Bölgesi 21. Olağan Genel Kurulu’nda yeni OSB Yönetimi seçildi. Toplantıda, Erol Ayhan Tosyalı yeniden İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken Osman Gözükara (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Fatih Keseroğlu (Üye), Sedat Uysal (Üye), Mustafa Kahraman (Üye) Yönetim Kurulunu oluşturan diğer isimler oldu.

TÜRKİYE’NİN İLK ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNDEN BİRİ
Türkiye’nin ilk kurulan organize sanayi bölgelerinden biri olan İskenderun OSB, 208 hektar alana kurulu ve yaklaşık 6 bin kişiyi istihdam ediyor. Ağırlıklı olarak inşaat çeliği, boru, profil, elektrik enerjisi, makine imalatı ve otomotiv filtresi imalatı yapılan İskenderun OSB’de, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan Tosçelik Profil ve Demir Çelik, Yazıcı Demir Çelik, Ekinciler Demir ve Çelik, Atlas Enerji, Tosyalı Demir Çelik gibi dev firmalar faaliyet gösteriyor. İskenderun Organize sanayi Bölgesi, içerisinden geçen otoyolu, bölünmüş karayolu, demiryolu ve körfeze açılan iskele ve limanlarıyla, kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığı açısından tam bir cazibe merkezi durumundadır. İskenderun Organize Sanayi Bölgesi altyapı yatırımlarını büyük ölçüde tamamladı. Türkiye’nin önemli ihracatçı OSB’lerin biri olan İskenderun Organize Sanayi Bölgesi, kurulduğu günden bu yana büyüme ivmesinden hiç bir şey kaybetmeden yaklaşık yarım asırdır hizmet kalitesini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.