Çelik İşçisinin TİS görüşmeleri tekrar başlatıldı

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Şube Yönetim Kurulu 28.Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin yapıldığı süreçte yaşanan deprem felaketinden sonra OHAL’in ilan edilmesi ile beraber yasal süreçlerin de üç ay uzatılması ile ilgili ara verilen TİS görüşmeleri yeniden başlatıldı.
Özçelik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Bayram Altun Başkanlığında Özçelik İş Sendikası, depremden dolayı olumsuz etkilenen çalışanların durumu yeniden değerlendirilmeye alındı.

Özçelikiş sendikasından yapılan açıklama şöyle: “Mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik yapılan yoğun görüşmeler neticesinde TİS görüşmeleri tekrar başlatılmıştır. Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun Başkanlığında Şube Yönetim Kurulumuzun İsdemir Yönetimi ile bugün 10.04.2023 tarihinde Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube binamızda Saat : 14:30’da yapılan görüşmelerde 43 Asıl, 2 Geçici olmak üzere toplam 45 Madde üzerinde anlaşma sağlanmış olup, 17.04.2023 tarihinde (Pazartesi) İsdemir Genel Müdürlüğünde Saat : 14:30’da TİS görüşmelerine tekrar devam edilecektir. Gelişmeler ve anlaşma sağlanan maddelerin içeriği ile ilgili her konuda Şube Yönetim Kurulu ve İşyeri Temsilcileri vasıtasıyla bilgilendirme yapılacaktır. Görüşmelerin ve sonucun Üyelerimize, Fabrikamıza, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.