KOS, İskenderun OSB’nin yanında

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Konya Organize Sanayi Bölgesi (https://www.kos.org.tr/news_detail/103) ve Konya Sanayi Odası (KSO) arasında imzalanan “Konteyner Tedariki İş Birliği Protokolü” kapsamında İskenderun’a gönderilen 200 konteynerin ilk etabı 64 konteyner trenle geldi.

Konya Kayacık Lojistik Merkezi’nden demir yolu ile Hatay’ın İskenderun ilçesine gönderilecek olan konteynerlerin uğurlama törenine Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) ve Konya Organize Sanayi Bölgesi (KOS) Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükeğen, KOS Başkan Yardımcısı Necip Çimen ve KOS Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koçak katıldı.

KOS, İskenderun OSB’nin yanında

Konteyner uğurlama töreninde konuşan OSBÜK ve KOS Başkanı Memiş Kütükcü, deprem anından itibaren sanayicilerin destekleriyle deprem bölgesinin ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olduklarının altını çizdi. Şu anda bölgenin ihtiyacı olan barınmaya yönelik konteyner konusuna odaklandıklarını belirten Kütükcü, OSBÜK’ün depremden en çok etkilenen 5 İl’deki 23 OSB’ye yönelik yaptığı eşleştirme çalışmasında, KOS’un İskenderun OSB ile eşleştirildiğini hatırlattı. Kütükcü, “Konya Organize Sanayi Bölgesi olarak, İskenderun OSB ile sürekli iletişim halindeyiz. Bölgeye yapabileceğimiz çalışmaları istişare ediyoruz. Bunun yanında Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi olarak bir protokol imzaladık ve bu kapsamda İskenderun’a 200 konteyner göndereceğiz. Tamamı Konya OSB’mizde üretilecek olan 200 konteynerin ilk etabı, 64 konteynerimizi bugün gönderdik. Başlattığımız yardım kampanyalarına destek veren tüm sanayicilerimize, kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Büyükeğen’den sanayicilere teşekkür

KSO Başkanı Mustafa Büyükeğen ise, Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin, Konya’nın Hatay’a kurduğu konteyner kentin yanı sıra, İskenderun’a toplam 200 konteyner daha göndereceğini hatırlatarak, 200 konteynerin ilk etabı olan 64 konteynerin Kayacık Lojistik Merkezi’nden sevk edildiğini ifade etti. Başkan Büyükeğen, şunları söyledi: “Odamızla Konya Organize Sanayi Bölgemizin imzaladığı protokol kapsamında İskenderun’a gönderilecek 200 konteynerin ilk etabı olan 64 konteynerimizi bölgeye sevk ettik. İnşallah üretimler tamamlandıkça, bölgeye yönelik konteyner sevkiyatlarımız devam edecek. Oda olarak, daha önceki konteynerlerimizi de demir yolu ile göndermiştik, bu projedeki konteynerlerimizi de demiryolu ile gönderiyoruz. Depremin yaralarını sarmak için gerçekleştirdiğimiz çalışmalara destek veren tüm sanayicilerimize teşekkür ediyorum.”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.