HATAY 2023 OMUZ OMUZA” EYLÜL AYINDA DÜZENLENECEK

Published on:  /   Yorum yapılmamış

SAVAŞ: HEP BİRLİKTE HAYATA VE HATAY’A TUTUTANACAĞIZ ,
LÜTFÜ SAVAŞ: HATAY’I ESKİSİNDEN DAHA GÜZEL HALE GETİRECEĞİZ,
OUTDO0RFEST 2023 ROTASINI HATAY’A ÇEVİRDİ,
“OUTDOORFEST HATAY 2023 OMUZ OMUZA” EYLÜL AYINDA DÜZENLENECEK,

FESTİVALİN GELİRLERİ HATAY’DAKİ DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ VE GELECEĞİ İÇİN KULLANILACAK
Outdoor Türkiye Platformu yöneticileri Hatay Büyükşehir Belediye Afet Koordinasyon Merkezine gelerek deprem sonrası Hatay’ın yeniden ayağa kaldırılmasıyla ilgili hazırladıkları projelerini Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a sunarak bilgi verdi.


BAŞKANIMIZIN DA DESTEĞİYLE ROTAMIZI HATAYA ÇEVİRDİK”
Dünyanın ilk Outdoor aktivite ve yaşam platformu olduklarını ve bu sene eylül ayında Kapadokya’da yapılması planlanan Outdoor Fest2023’ün rotasını Hatay’a çevirdiklerini söyleyen platformun kurucusu İlker Tulunay, “ Bu sene Kapadokya’ya dönecektik, planlarımız bu yöndeydi. Ama Hatay’a dokunmak istedik. Sayın Başkanımızın bizlere destek verecek olması bizleri çok mutlu etti. Biz de bu sene Eylül’ün son haftası “Hatay Omuz Omuza” demek istiyoruz. Hatay’ın Outdoor’a yatkınlığını, gastrolojisini, yer altı ve yerüstü zenginliklerini, medeniyetini, arkeolojisini tanıtacağımız, yine içinde atölye etkinlik ve konserlerin de olacağı hem bölge halkına moral hem de kendi araçlarıyla konaklamaya gelen insanların bölge halkıyla kaynaşması ve ekonomiye katkısını sağlayacak “Outdorfest Hatay 2023 Omuz Omuza’yı sayın başkanımızın önderliğinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Sonraki yıllarda da tüm gelirleri Hatay’daki depremzede çocukların eğitimi ve geleceği için kullanılacak “Hatay Omuz Omuza” projesinden çıkıp “Hatay Elele” olarak sürdürmeyi düşünüyoruz.

“HEP BİRLİKTE HAYATA VE HATAY’A TUTUNACAĞIZ”
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da Outdoor Türkiye Platformu yöneticilerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Savaş konuşmasında şöyle dedi: “ Önce omuz omuza yürüyüp sonra da gönülden gelen bir şekilde elele verip Hatay’ımızı ayağa kaldıracağız. Yaklaşık 2 aydır çok acı çektik, çok canlar kaybettik, çok yas tuttuk. Eski ritmimizi bulmaya çalışıyoruz. Biz Hatay için vazgeçemeyenlerdeniz. Biz Hatay var oldukça Hatay’dan vazgeçmeyeceğiz, Hatay’ı ayakta tutmaya çalışacağız. Hatay’da eylülden itibaren sanat da kültür de spor da yaşayacak ve gündelik hayata yavaş yavaş dönmeye başlayacağız. Ama bunu yaparken, hep birlikte geleceğe koşmak, umutlu olmak çok önemli bir değer. Hatay’ımız için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Hatay’ı eskisinden daha güzel hale getireceğiz. Umut olacağız, umutlu olacağız ve vazgeçmeyeceğiz. Hatay bizim ve bu Hatay’ı bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vazgeçilmeziydi. Vazgeçmeyeceğiz, hep birlikte hayata ve Hatay’a tutunacağız”

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.