İTSO’DAN KAMUOYUNA ÖNEMLİ DUYURU

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İlçemizde bazı gazete ve/veya gazetecilerin sosyal medya hesaplarında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odamız ile ilgili, gerçeği yansıtmayan, asılsız haberler yapıldığı gözlenmiş ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılma zorunluluğu doğmuştur.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası olarak Hatay’da ve İskenderun dışındaki bir kaymakamın kullandığı aracın, aylık kirasının, yasal mevzuata aykırı olarak ödendiği iddiası ile kamuoyu yanıltılarak, gerek odamız, gerekse meclis üyeleri ile yönetim kurulumuz itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, 1000’e yakın üyemizin yer aldığı Arsuz İlçemiz Kaymakamlığı tarafından talep edilen, Olay Yeri İnceleme aracı olarak kullanılacak bir araç tahsisi için, talebi kamu yararına olan bir faaliyet olarak değerlendirmiş ve aylık kiralama yöntemiyle talebin karşılanmasına destek olmuştur. Sağlanan araç bahsedildiği üzere Sn. Kaymakam tarafından kullanılan makam aracı olmadığı gibi yapılan işlemde yasal mevzuata aykırı bir durum bulunmamaktadır.

Odamızın, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu yararına olacak her türlü desteği, diğer odalar ve kurumlarımızın da yaptığı gibi , imkanları ölçüsünde yapmaya devam edeceğini belirterek, asılsız haberler ve/veya beyanatlarla kamuoyunu yanıltarak, odamızı itibarsızlaştırma gayretinde olan kurum ve kişiler hakkında, ilgili makamlara gerekli suç duyurularının yapılacağını kamuoyu bilgisine sunarız.

Saygılarımızla.

İskenderun Tic.ve San. Odası Yönetim Kurulu

Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.