DÖRTYOL ESNAF VE SANATKARLAR ODASINDAN TATLI VE PASTA İMALATÇILARINA UYGUN FİYATLI ŞEKER

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi olan tatlı ve pasta imalatçılarına fabrika satış fiyatından şeker temin ederek imalat girdilerini azalttı.

Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Bölükbaşı’nın özel sebeplerle şehir dışında olması nedeniyle Oda Başkanlığına vekalet eden Hamza Çankır 29 Haziran 2022 tarihinde Konya’dan 26 ton şeker temin ederek odaya kayıtlı üyelerine uygun fiyatla şeker dağıttı.

Dün gerçekleşen şeker dağıtımında bir açıklama yapan Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Hamza Çankır; “Son zamanlarda tatlı ve pasta imalatı yapan odamıza kayıtlı üyelerimiz, üretimlerinin temel ham maddesi olan şeker temininde zorluklar yaşadıklarını ifade etmekte idiler. Piyasalarda toptan şeker bulmak zorlaşınca imalat yapan esnaflarımız perakendeden çok yüksek rakamlarla şeker alıyordu. Bu da girdi maliyetlerini oldukça yükseltiyor, üyelerimizi ürettikleri ürünlerden kar edemez hale getiriyordu. Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın Yönetim Kurulunda ortak bir karar alarak imalatçılara ihtiyaçlarını belirtmeleri çağrısını yaptık. 26 ton şeker ihtiyacını üyelerimizin talepleri doğrultusunda belirleyerek Konya’dan fabrika fiyatıyla temin ettik. Bu gün itibari ile elimizdeki talep listesine göre şekerleri tatlı ve pasta imalatçılara dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Her şey Dörtyol için” dedi.

Çok sayıda imalatçı yapılan uygulamadan duydukları memnuniyeti belirterek; “Daha önce günlük on yada yirmi kilo şekeri dört yada beş ayrı marketten kilo bazında alarak imalat yapmaya çabalıyorduk. Dörtyol Esnaf ve Sanatkarlar Odamızın yapmış olduğu bu girişimle en az üç yada dört ay yetecek şeker stokumuzu sağlamış oluk. Ayrıca fiyat olarak da büyük bir avantaj sağladık. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.