Atakaş’tan Kırıkhan’a Recep Atakaş Fen Lisesi imzası

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Eğitimden spora spordan sosyal.dayanışmaya bir çok alanda yaşamlara dokunan
Hayırsever iş insanı Recep Atakaş’tan Kırıkhan’a fen lisesi kazandırılacak.
Hatay Valiliği İskenderun Çalışma Ofisinde gerçekleştirilen imza törenine, Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın Hayırsever İş insanı Recep Atakaş, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Kırıkhan Kaymakamı Mahmuthan Arslan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz katıldı.
Protokol imza töreninde konuşan Hatay Valisi Rahmi Doğan; “Hayırsever iş insanı  Recep Atakaş, hayırlarına yeni bir hayır ekleme kararı verdi. Kırıkhan’da zaten Recep beyin bir okulu vardı babası Naim Atakaş adına şimdi de kendi adına yani Kırıkhan’da Recep Atakaş Fen Lisesi açılması kararı verildi. 24 derslikli, her türlü ihtiyacı karşılayacak bir okul yapmak istedi” dedi.
Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman da; “İnsanlar eserleriyle anılırlar, bu da çok büyük bir eser. Biz hep şuna inanıyoruz, en büyük siyaset hizmettir dedi.
Hayırsever İş İnsanı Recep Atakaş da, eğitime katkı sağlayabiliyor olmaktan ötürü gurur duyduğunu ifade ederek; “Okul yaptırmak, yaptırdığımız okullardan mezun olan öğrencilerin başarılı iş insanları olması bize gurur ve mutluluk veriyor dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Kırıkhan’da yaptırılacak olan fen lisesinin yapımı ile ilgili protokol imzalandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.