İlkokullar arası fiziksel etkinlikler oyunları ödül töreni coşkuyla gerçekleşti!

Published on:  /   Yorum yapılmamış

2021-2022 eğitim öğretim yılı Okul Spor faaliyetleri ilkokullar arası fiziksel etkinlikler oyunları ödül töreni anıt alanında düzelendi.

Okul sporları geleneksel çocuk oyunları ve İfet Şenliği’ne İskenderun’da 12 ilkokulun kendi okullarında yaptıkları etkinlerde öğrenciler okul takımlarını oluşturdular. Şenlik havasında geçen etkinliklerde sportif başarılara 2 binden fazla öğrenci katılım sağladı.

Birkaç günde olsa bu oyunların birçoğunu izleme fırsatı bulduklarını belirten İskenderun ilçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel,Bu oyunlar bizleri çocukluğumuza götürdü. İnşallah Okul Sporlarının düzenlediği geleneksel çocuk oyunları ile bu etkinliklerin devamlılığını sağlayacağız. Bu oyunları oynarken çocuklarımız hem fiziksel gelişimlerini sağlıyorlar ve hem de bu oyunlarla eğleniyor, yeni arkadaşlıklar kuruyorlar. Bizlerde bu oyunlar ile geçmişe gittik. Bu oyunlara katılan tüm okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı etkinlikten dolayı tüm kurumları kutladı ve öğrencileri tebrik ederek madalyalarını takdim etti.

Anıt Alanında düzenlenen madalya törenine Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara, İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, İskenderun ilçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, İskenderun ilçe Gençlik ve Spor Müdür Ferit Ali Gündel katıldı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.