Musa Salık’dan açıklama

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Amanoslar Şehit Gazi ve Güvenlik Korucuları Federasyonu başkanı Musa Salık, geçtiğimiz haftalarda bölgemizde yapılan terör operasyonlarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Malumunuz olduğu üzere bölgemiz Amanos dağ silsilesinde 1990 yılından itibaren pkk terör örgütü yer bulmaya çalışmaktaydı.
Sözde açılım grupları adı altında defaatle geçiş yapmaya çalışmıştır.

Örgüt ana hatları itibari ile geçiş için suriye toprakları üzerinde bulunan Afrin,Kesep, Lazkiye hatlarını kullanmış olup geçtiğimiz senelerde ise paramotor tabir edilen hafif motorlu paraşüt ile geçiş yapmışlardır.
Buda bölgenin hem dış güçler hemde terör örgüt’ü için stratejik ve jeopolitik önemini bir daha hatırlamamıza sebep olmuştur.

Bunun yanı sıra Doğu ve Güneydoğudaki gibi bir çok katliamlarda bölgemizde maalesef yaşanmıştır.

Terör örgüt’ün Amanoslardaki bilinen ilk sivil katliamını Samandağ Seldiren köyündeki orman işçilerini katletmek suretiyle başlamıştır.

Tüm bu gelişmeler akabinde Amanos hattında gönüllü güvenlik koruculuğu ihdas edilmiştir.
1990‘ların başından itibaren Hatay ve Osmaniye de gönüllü güvenlik korucularımız bir fiil aktif görevlerde bulunmuş pkk terör örgütü mensuplarına adeta buraları dar etmiştir.
Göreve başladığı ilk günden itibaren Hatay’da 12 şehit 20’de gazi korucumuz ve 55’i aşkın sivil şehidimiz bulunmaktadır.

2017 yılında açılan kadrolarla Hatay ilimize ilk etapta 500 2.etapta 250 toplamda 750 güvenlik korusucusu yaklaşık 450 adette gönüllü güvenlik koruculusu görevlendirilmiş olup korucularımız göreve başladıktan itibaren Amanos hattındaki PKK’lı terörist sayısında ciddi azalmalar meydana gelmiştir.
En son geçen haftalarda Osmaniye-Hatay kırsalında devam eden operasyonlarda Amanoslar‘daki son iki teröristde etkisiz hale getirilmiş olup Amanoslar an itibari ile temizlenmiş bulunmaktadır.

Bu sebeple şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.