GENÇ JENERASYONUN BAŞARI İSMİ ATIF CERİTBİNMEZ BİLGİ BİRİKİMLERİNİ PAYLAŞTI

Published on:  /   Yorum yapılmamış

CRT Metal Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Ceritbinmez, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde International Academic Studies önderliğinde gerçekleştirilen panelde iş dünyasındaki bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaştı.

Sektöründe başarılı adımlarla ilerleyen ve sürekli geleceği düşünerek yatırımlar yapan İş İnsanı Atıf Ceritbinmez, genç jenerasyonun örnek alabileceği isimlerin başında geliyor.

Panele katılan FED eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz, akademisyenler ve firma temsilcileriyle “şirketlerde kurumsallaşma, kurumsallıkla birlikte değişim ve değişikliklere uyum üzerine” samimi açıklamalarda bulunan CRT Metal Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Ceritbinmez’e panelin sonunda günün anısına plaket takdim edildi.

Panele katılım sağlayan oturum başkanı Prof.Dr. Mustafa Fedai Çavuş’a, Hitit Üniversitesi’nden Doç.Dr. Gökben Bayramoğlu’na, Çukurova Üniversitesi’nden Prof.Dr. Deniz Zeren’e, FED eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz’e, Ayyıldız İcra Kurulu Üyesi Hakan Çalışkantürk’e ve Batman Üniversitesi’nden Doç.Dr. Osman Yılmaz’a teşekkür eden Ceritbinmez, kendisine takdim edilen plaket için MNS Üniversity Of Agriculture Multan-Pakistan’dan Prof.Dr. Muhannad Ashfaq’a şükranlarını sundu.

Panel boyunca gelen soruları içtenlikle yanıtlayan CRT Metal Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Ceritbinmez, özetle şu görüşlere yer verdi: “Firmalarda satışın, mevcut dünyanın değişimine ayak uydurması gereken bir departman olduğunu düşünüyorum. Biz değişime, daha ileriye gitmek için kendimizden başladık. Genel olarak şirketlerde büyüme gerçekleştikten sonra kurumsallığa gidiliyor. Halbuki bunun tam tersi olması gerektiğini düşünüyoruz. Önce kurumsallık, sonra büyüme. Biz geleceği planlıyoruz. Hatta aile anayasası yazdırdık. Jenerasyon olarak esnaf bir babanın oğluyum. Babam demir çelik sektörüyle alakalı sektörlerde faaliyette bulunuyordu ve bir kaynak atölyesi sahibiydi. Temellerimiz 1985 yıllarına dayanıyor. Üniversiteyi tamamlayıp memlekete döndüğümde ben de tükettiğimiz ürünlerin ticaretini yapma arzusu vardı. O dönemde babam amcalarla beraber ortaklardı. Sağolsun amcalar bir taraftan, babam bir taraftan destekleriyle önümü açtılar. O süreçte elbirliğiyle amcalarla beraber bir şeyler yaptık. “

HAYALİM İSTANBUL KÜLTÜRÜ VE ANADOLU KÜLTÜRÜNÜ HARMANLAMAK
Grup şirketler olarak bazı organizasyonlara destek verdiklerinin altını çizen Ceritbinmez “Dünya Sektörler Arası İşbirliği Forumu’nun Afrika bacağının 2022 ana sponsoruyuz. Orada öğrendiğim, hoşuma giden çok güzel bir Afrika atasözünü burada sizlerle paylaşmak istiyorum. “Hızlı gitmek istiyorsan yalnız git, ama uzağa gitmek istiyorsan birlikte gidelim.” Çok hoşuma gitti. Demek ki yola çıkarken yanlış yapmamışız. Gezmeyi ve seyahat etmeyi, yeni yeni kültürleri çok seviyorum. Benim hayalim İstanbul kültürüyle Anadolu kültürünü harmanlamak.” ifadesinde bulundu.

FED eski Araştırma Direktörü Erkin Şahinöz ve diğer katılımcılar da, kurumsallaşma ve satış üzerine soruları içtenlikle yanıtladı.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.