Gelenek Bozulmadı… 23 Nisan’da yönetim çocuklarda…

Published on:  /   Yorum yapılmamış

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102. yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında; İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz ve beraberinde Beş Temmuz İlkokulu Müdürü Ceyhun Memiş ile 4.sınıf öğrencilerinden Zeynep Kaba, Derin Acar ve Kağan Er’in katılımından oluşan heyet, Kaymakamımız Sn. İskender Yönden’i makamında ziyaret ederek, günün anısına çiçek takdim etti.
22 Nisan 2022 Cuma günü saat: 10.00’da Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyaret esnasında, Kaymakamımız İskender Yönden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle makam koltuğunu üç öğrenciye de sırasıyla emanet etti.
Kaymakam makamını ilk olarak devralan günün sembolik Kaymakamı Zeynep Kaba, duygu ve düşüncelerini ifade etmek üzere makam koltuğunu kendisine devreden Kaymakam İskender Yönden’e teşekkür ederek konuşmasına başladı.
Sembolik Kaymakam Zeynep Kaba; Günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında; “Bu anlamlı ve müstesna günün, Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık yarınlarının teminatı olarak görülen çocuklarımıza armağan edilmesinin kendilerine verilen değeri ifade ettiğini ve bu değerin farkındalığında kendilerine düşen görev ve sorumlulukları yerine getireceklerini belirtti.

Kaymakam Yönden ise yaptığı konuşmasında; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz müstesna bir bayramdır. Türkiye olarak inanıyoruz ki; hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları, barış içinde bir dünyanın da kapılarını açacaktır. Çocuklarımız, insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Çocuklara çağdaş yaşamın tüm olanaklarını sunan, onların ruhsal ve bedensel olarak en iyi biçimde yetişmeleri için çaba gösteren toplumlar, gelişimlerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabilmektedir. Unutulmamalıdır ki, umudumuz, en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır” dedi.
Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.