Mehmet ALAKUŞ: “HESOB seçimine kimse alet olmamalı“

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Hatay İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı ve HESOB Başkan adayı Mehmet Alakuş, HESOB seçimlerine siyasilerin alet olmaması gerektiğini belirtti.  Siyasilerin, güçlerini ve maddi imkanlarını kendi sorumluluk alanlarında kullanmaları gerektiğini belirten Alakuş, esnaf seçiminin esnaflar arasında olup bitmesini istedi.

 

YARDIM YAPILSIN, YEMEK VERİLSİN, AMA SEÇİM ZAMANI DEĞİL

Bazı esnafların aranarak ziyaretler gerçekleştirildiğini, plaketler verildiğini, Cuma günü de esnaf oda başkanlarına yönelik bir yemek verileceğinin altını çizen Alakuş, kendisinin de esnaf oda başkanı olmasına rağmen kendisinin davetli olmadığını söyledi.

Belediye bütçesinden yemek daveti verileceğine bu bütçenin daha ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara gıda yardımı olarak dağıtılması gerektiğini ifade eden Alakuş; “Hepimizin yakından tanıdığı, sevdiği saydığı isimlerin HESOB seçimine alet olmaması gerekirdi. Cuma günü oda başkanları iftar yemeğinde ağırlanacak. Davet mesajı herkese gitti. Ben oda başkanı olmama rağmen bana gelmedi. Beni neden davet etmiyorlar. Esnafa yardım yapılsın, yemek daveti verilsin, ama seçim üzeri yapılmamalıydı. Samandağ’da esnafa plaket veriliyor, bana destek veren esnaflar aranarak açıkça tehditvari ifadeler kullanılıyor. Esnaf da zabıtalarını gönderirler diye korkuyor. Esnafa destek verilmesini isteriz, yemek verilmesini isteriz ama seçim zamanı olması açıkçası yakışmadı. Bu belediye çok mu zengin de esnaflara yemek veriyor. Yemeğe harcanan parayla fakir fukaraya ramazan kolisi yardımı yapılabilirdi. Siyasetçiler enerjisini, siyasetini ve hizmetini halka harcasın esnaf seçimine değil. Bu seçim de esnaflar arasında olsun, oy kullanılsın ve bitsin” ifadelerine yer verdi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.