Sokollu Mehmet Paşa Külliyesinde Polis Teşkilatının temsilcileri ve aileleri, Payas Belediyesinin organize ettiği iftar yemeğinde bir araya geldi.

Published on:  /   Yorum yapılmamış

Sokollu Mehmet Paşa Külliyesinde Polis Teşkilatının temsilcileri ve aileleri, Payas Belediyesinin organize ettiği iftar yemeğinde bir araya geldi.

P

Kur’anı Kerim tilavetinden sonra ezanın okunmasıyla birlikte iftar yapıldı. İftar sonrası şehitler için eller semaya kaldırılarak dualar edildi.

İftar Programına Payas Kaymakamı Dr. Polat Kara, Belediye Başkanımız Bekir Altan, Payas İlçe Emniyet Müdürü Ertuğrul Ekici, Payas Ak Parti İlçe Başkanı  Veysi Güler ve Emniyet Teşkilatımızın Değerli personelleri katıldı.

İftar programında konuşan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan;

“Saygıdeğer Kaymakamım,

Emniyet teşkilatımızın değerli mensupları,

Değerli polislerimiz,

Ak Partimizi çok değerli yöneticileri,

Değerli kardeşlerim,

Hanımefendiler, Beyefendiler,

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Sokollu Mehmet paşa külliyesinde bu mübarek mekândaki iftar programımıza katıldığınız için teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum. Sözlerimin hemen başında emniyet teşkilatımız bünyesinde görev yaparken bugüne kadar hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize tüm polislerimize cenabı Allahtan rahmet diliyorum.

Şehitlerimizin ailelerine, siz mesai arkadaşlarına rabbim sabır versin diye dua ediyorum. Görevleri sırasında gazi olan tüm kardeşlerimizi şükranla anıyorum. Polis Teşkilatımızın 177. Kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor ve kutluyorum.

Emniyet mensuplarımızın görevlerini ifa ederken en büyük gücü, halkımızın güveni ve vatan sevgisi ile yoğrulan yüksek vazife şuurudur.

Korona virüs salgınına karşı yürütülen zorlu mücadelede de emniyet teşkilatımız yine en ön sarflarda yer almıştır. Aziz milletimiz için canı pahasına görev yapan tüm polislerimize şükranlarımı sunuyorum. Emniyet teşkilatımızın Tüm Şehitlerimizi ve İlçemizde görev yaparken kaybettiğimiz Emniyet Müdürümüzü rahmetle anıyorum. Gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.

Saygıdeğer misafirlerimiz,

Geçmişten elbette ders çıkartacağız ama geçmişe de takılıp kalmayacağız. Yeni Türkiye’yiinşa ederken, geçmişin tüm hastalıklarını, eksikliklerini, kusurlarını, geride bırakmak durumundayız. Dünkü Türkiye Darbelerle, işkencelerle, faili meçhullerle haksızlıklarla anılıyor olabilir. Dünkü Türkiye terörle vandallıkla , zorbalıkla ifade ediliyor olabilir. Artık Yeni Türkiye’de bunlar olmayacak. Önümüzdeki dönemde standartları dahada yükseltmek zorundayız. Bu anlayışla diyoruz ki ülkemiz güzel Türkiye’miz demokrasinin, insan haklarının, hukukunun esas olduğu bir Türkiye Olacaktır. Bu konuda siz değerli emniyetteşkilatımıza çok önemli görev düşüyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Birliğimizi, beraberliğimizi, güçlendirdiğimizde tüm bu sorunların üstesinden çok kolay geleceğimizi düşünüyorum.

Saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler

Tüm kurumlarımızla, tüm kesimlerimizle, tüm vatandaşlarımızla, tüm kardeşlerimizle birlik içinde , beraberlik içinde hedeflerimize doğru yürüyeceğiz.

Ben bu duygularla bir kez daha tüm emniyet teşkilatımızın 10 Nisan kuruluş yıl dönümlerini kutluyor, milletimiz için iftihar vesilesi olan sizlere başarılar diliyorum.

Hepinizi Allah’a emanet ediyor, ailelerinizle birlikte sizlere mutluluklar diliyorum. “ dedi. P

 

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.