Başkan Güven: “Arsuz’da Geleneksel Bahar Bayramı gelecek yıllarda yüksek performans sergileyecek”

Published on:  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve Yönetimi, Arsuz Belediye Dr. Asaf Güven’i makamında ziyaret etti.

İGC Başkanı Diyap Atar ve beraberinde Yönetim Kurulu üyesi Serpil Korkmaz, Başkan Yardımcısı Gökhan Gökpınar, Genel Sekreter Cuma Keseroğlu ve ile birlikte Başkan Güven’i makamında ziyaret ederek Arsuz’da geleneksel Bahar şenlikleri ve Bahar Bayramı etkinlikleri ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

İGC olarak yapılan çalışmalarda Başkan Asaf Güven’e desteklerini esirgemeyeceklerini ifade eden Başkan Diyap Atar, “geleneklerimiz ve bayramlarımızla Arsuz’un ve Hatay’ın güzelliklerini koruyacağız” mesajı verdi.

 

‘6. Geleneksel Bahar Bayramının bu yıl geçen yıllara oranla kapsamlı olarak birçok etkinliklerle kutlandığını belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, gelecek yıllarda daha koordineli ve katımlı yüksek bir performans sergilemek üzere sivil toplum kuruluşları, kurumlar ve halkla bütünlük arz eden kutlamalar gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

 

Pandemi dolayısıyla ara verildiğini belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, yerelde geleneksel bayram ve etkinlikleri önemsediklerini belirterek Ğiyt Sabatağş, yani Rumi 17 Martta kutladığımız geleneksel bir bayramımızın başlangıcı Akçalı olurken, Çetillik’te de Evvel Nisen geleneğimiz var. Arsuz’da gelenek ve göreneklerimize sahip çıkıyoruz ve çıkmayı da sürdüreceğiz” dedi. Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, gazetecilerin destek ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirmesinin ardından makam odasında günün anısına objektiflere poz verildi.

Kategori:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.